Obserwuj nas

Newsy

Dziewiąta lotka nie wystarczyła! Triumf Crossa w klasyku European Touru

Z mistrzem świata też da się wygrać! Rob Cross pokonał Luke’a Humphriesa w finale Baltic Sea Darts Open 2024. Choć “Cool Hand Luke” rzucił dziewiątą lotkę, to nie zrobiło wrażenia na fenomenalnie dysponowanym przeciwniku. W sesji finałowej “Voltage” pokonał także Ritchie’ego Edhouse’a oraz Madarsa Razmę.

Źródło: Professional Darts Corporation

Wieczorna sesja z ośmioma najlepszymi graczami turnieju zaczęła się od hitu, w którym Luke Humphries zmierzył się z Michaelem van Gerwenem. Choć spotkanie do stanu 3:3 było wyrównane, z przebiegu meczu to Anglik wyglądał znacznie pewniej i zasłużenie zgarnął trzy ostatnie partie. Awans do półfinałów po dobrej grze wywalczyli także Danny Noppert (6:4 z Mike’iem de Deckerem) oraz Rob Cross (6:5 z Edhouse’em). Piękną historię tworzył również Madars Razma, który wygrał z Ryanem Searle’em.

Same półfinały okazały się jednak dość jednostronne. W pojedynku Humphriesa z Noppertem problemy miał i jeden, i drugi – najlepiej świadczą o tym średnie, obie w rejonach 90-punktowych. Choć przy stanie 6:2 Anglik miał mecz pod kontrolą, sprawy mogły przybrać nieoczekiwany obrót – Holender był o krok od rezultatu 6:5, ale dwukrotnie pomylił się na podwójnych. W drugim spotkaniu Razma próbował walczyć z Crossem, ale świetne zamknięcia to było za mało na znakomicie punktującego Voltage’a – tutaj też skończyło się wynikiem 7:4.

O ile do tego momentu można było trochę ponarzekać na poziom lub emocje w sesji finałowej, tak ostatnie spotkanie wynagrodziło kibicom wszystkie niedostatki. Klasyk European Touru, czyli finał między Crossem a Humphriesem. Z początku obaj gracze szli “łeb w łeb” – w zasadzie ciężko było znaleźć cokolwiek, co mogłoby ich rozdzielać. Wydawało się, że kluczowy będzie ósmy leg, w którym Cool Hand Luke wyszedł na prowadzenie 5:3, rzucając dziewiątą lotkę. Przyszłość okazała się jednak zupełnie inna.

 

 

Cross nic nie zrobił sobie z perfekcyjnej partii przeciwnika, najpierw odłamując, a później doprowadzając do wyrównania. Końcówka także potoczyła się pod jego dyktando – przy wyniku 6:6 przebił Humphriesa na punktacji i skorzystał z jednej spudłowanej lotki na podwójnej, wychodząc na upragnione prowadzenie. W ostatnim legu zachował zimną krew i zamknął sprawę w zaledwie czterech wizytach przy tarczy, zgarniając drugi w karierze tytuł w European Tourze.

 

 

BALTIC SEA DARTS OPEN 2024 – KOMPLET WYNIKÓW

 

Baltic Sea Darts Open 2024 – wyniki:

Ćwierćfinały:

🇳🇱 Michael van Gerwen (92,30) 3:6 :england: Luke Humphries (101,34)

🇳🇱 Danny Noppert (96,75) 6:4 🇧🇪 Mike de Decker (91,38)

:england: Ritchie Edhouse (90,98) 5:6 :england: Rob Cross (97,61)

:england: Ryan Searle (88,86) 3:6 🇱🇻 Madars Razma (95,30)

Półfinały:

:england: Luke Humphries (92,93) 7:4 🇳🇱 Danny Noppert (89,51)

:england: Rob Cross (99,00) 7:4 🇱🇻 Madars Razma (92,45)

Finał:

:england: Luke Humphries (104,38) 6:8 🏆 :england: Rob Cross (105,56)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona