Obserwuj nas

Newsy

Gorączka sobotniej nocy! Schindler królem upalnej sesji w Riesie

Tej sesji European Touru nie zabrakło niczego. Rekordowa publiczność, szalone spotkania i… kontrowersje. W SACHSENarenie w Riesie pojawiło się pięć tysięcy kibiców, którzy wrócili do domów w dobrych humorach – awans do 1/8 finału uzyskało trzech reprezentantów Niemiec.

Źródło: Professional Darts Corporation

Najlepszą grą popisał się Martin Schindler. W starciu z Joe Cullenem osiągnął ponad 105-punktową średnią i pewnie ograł Rockstara. Nieco gorszy wynik wykręcił Ricardo Pietreczko, który po deciderze zdołał wyeliminować Jamesa Wade’a. Trzeci z reprezentantów gospodarzy – Gabriel Clemens – gładko ograł bardzo słabo dysponowanego Dirka van Duijvenbode, który ledwo przekroczył 80-punktowy wynik.

Dirk miał jednak powody do narzekań – jego dyspozycja była częściowo uwarunkowana czynnikami zewnętrznymi. Po pierwsze – z równowagi nieco wyprowadził go jeden z kibiców, który notorycznie gwizdał przy jego rzutach. Po drugie – w hali panowała na tyle wysoka temperatura, że lotki zdawały się wręcz kleić do dłoni Holendra – na to samo narzekał wcześniej Luke Humphries, który pokonał najsłabszego pod względem średniej gracza tej sesji, czyli Jose de Sousę.

 

 

Wielkich emocji dostarczył za to pojedynek Camerona Menziesa z Joshem Rockiem – starcie zakończyło się deciderem, a obaj gracze zdołali zmarnować lotki meczowe. Szkot zamknął spotkanie ostatnią lotką w dłoni, a jego radość po trafionej podwójnej najlepiej oddaje charakter tego meczu.

 

 

Z turniejem pożegnała się turniejowa jedynka – Dave Chisnall ugrał tylko dwa legi w starciu z solidnym tego dnia Richardem Veenstrą. Udany rewanż za dwie ostatnie porażki z Brendanem Dolanem zaliczył Gerwyn Price, czterokrotny zwycięzca imprezy w Riesie. Stawkę uczestników 3. rundy uzupełnił Rob Cross, pokonując po deciderze Giana van Veena. Warunki panujące w hali także zdawały się wpływać na dyspozycję młodego Holendra, który choć miewał świetne momenty, zaprezentował bardzo nieregularną grę.

 

INTERNATIONAL DARTS OPEN 2024 – DRABINKA I TRANSMISJA

 

International Darts Open 2024 – wyniki 2. rundy (sesja wieczorna):

🇩🇪 (14) Ricardo Pietreczko (98,26) 6:5 :england: James Wade (92,53)

:england: (1) Dave Chisnall (96,27) 2:6 🇳🇱 Richard Veenstra (95,77)

:england: (16) Joe Cullen (93,08) 3:6 🇩🇪 Martin Schindler (105,05)

:wales: (3) Gerwyn Price (96,86) 6:4 Brendan Dolan (92,98)

(6) Josh Rock (95,36) 5:6 :scotland: Cameron Menzies (92,35)

:england: (2) Luke Humphries (99,65) 6:2 🇵🇹 Jose de Sousa (81,31)

🇳🇱 (5) Dirk van Duijvenbode (83,79) 4:6 🇩🇪 Gabriel Clemens (93,96)

:england: (7) Rob Cross (91,76) 6:5 🇳🇱 Gian van Veen (91,50)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama