Obserwuj nas

Newsy

Humphries wciąż nie do przejścia. Ratajski odpada z mistrzostw Europy

Krzysztof Ratajski przegrał z Luke’iem Humphriesem w 1/8 finału mistrzostw Europy. Choć przez długi czas Anglik pozostawał w zasięgu naszego reprezentanta, ostatecznie wszystko skończyło się wynikiem 5:10.

Choć spotkanie zaczęło się nieźle (Ratajski przełamał już w pierwszym legu), sprawa dość szybko się posypała. Dwie nietrafione lotki na podwójnej poskutkowały szybkim odłamaniem ze strony Humphriesa, do których Anglik dołożył także cztery kolejne partie. Kluczowe znów okazały się pudła na podwójnej szesnatce – w piątym legu Polak zmarnował aż trzy szanse.

Po przerwie jednak obraz gry zmienił się o 180 stopni. Drugą sesję to Ratajski wygrał 4:1, a triumfator World Grand Prix miał bardzo duże problemy z punktowaniem. Polski Orzeł wyraźnie poprawił grę na doublach, z czym Humphries miał akurat pewne problemy. Na tablicy pojawił się wynik 5:5.

Mimo to Anglik zachował zimną krew, wyraźnie poprawiając swój poziom od startu trzeciej sesji. Turniejowa dwójka nie straciła w tym meczu już ani jednego lega, finalnie kończąc z rezultatem 10:5.


Mistrzostwa Europy 2023 – 1/8 finału:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (2) Luke Humphries 10:5 🇵🇱 (15) Krzysztof Ratajski

Średnie: 96,96 – 94,83

Podwójne: 41,7% – 38,5%

Maksy: 4 – 1

ZOBACZ TEŻ
Gilding się obudził. Ratajski odpadł z World Matchplay
2 komentarze

1 Komentarz

  1. Fan Ratajskiego

    Fan Ratajskiego

    28 października, 2023 o 21:38

    Środek meczu dał nadzieję. Szkoda, że Krzysiek nie był w stanie zagrać całego meczu na tym poziomie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama