Obserwuj nas

PDC

Iceman wchodzi do gry. Poniedziałek tylko z jedną sesją

Po dwóch intensywnych dniach przyszedł czas na chwilę odpoczynku. W poniedziałkowe popołudnie najlepsi darterzy świata mają wolne, co oznacza, że tego dnia obejrzymy jedynie cztery pojedynki. Postaciami sesji będą Gerwyn Price oraz Gian van Veen.

Źródło: Professional Darts Corporation

Wieczór rozpocznie się jednak od starcia belgijsko-francuskiego. Mario Vandenbogaerde wciąż jest zamieszany w walkę o utrzymanie karty, a jego pierwszym rywalem w mistrzostwach będzie Thibault Tricole, były wicemistrz świata federacji WDF i jedyny Francuz w stawce. Tricole awansował do turnieju za sprawą wygranych kwalifikacji dla Europy Zachodniej.

Po niepowodzeniu w finale młodzieżowych MŚ szansy na rehabilitację będzie szukał Gian van Veen, jedno z objawień sezonu. Zadanie nie powinno być szczególnie trudne – po drugiej stronie stanie reprezentant Hong Kongu, Man Lok Leung.

Ewentualnej niespodzianki można się doszukiwać w meczu numer trzy, pomiędzy Martinem Lukemanem a Haupaiem Puhą. Anglik nie ma za sobą spektakularnego sezonu, a Nowozelandczyk już pokazywał, że potrafi pozytywnie zaskoczyć w spotkaniach z czołówką – w pamięci wciąż pozostaje tegoroczna wygrana nad Dimitrim van den Berghiem podczas NZ Darts Masters.

Sesję zwieńczy starcie Gerwyna Price’a z Connorem Scuttem, pogromcą Krzysztofa Kciuka. Choć Anglik zagrał przeciwko Polakowi znakomite spotkanie, Iceman pozostaje niekwestionowanym faworytem do awansu do trzeciej rundy.


Mistrzostwa świata PDC 2024 – plan 4. dnia turnieju

1. runda: 🇧🇪 Mario Vandenbogaerde – 🇫🇷 Thibault Tricole (ok. 20:15)

1. runda: 🇳🇱 Gian van Veen – 🇭🇰 Man Lok Leung (21:15)

1. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Martin Lukeman – 🇳🇿 Haupai Puha (22:15)

2. runda: 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (5) Gerwyn Price – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Connor Scutt (23:15)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama