Obserwuj nas

Newsy

SENSACJA! Genialny Man-Lok Leung eliminuje van Veena!

To pierwsza duża niespodzianka tegorocznych mistrzostw świata. Reprezentant Hong Kongu Man-Lok Leung wyrzucił z turnieju Giana van Veena, odrabiając straty z wyniku 0:2 w setach.

Źródło: Professional Darts Corporation

Man-Lok Leung od początku imponował fenomenalną grą na punktacji, ale różnie bywało z kończeniem. Choć o losach pierwszego seta przesądziła perfekcja rywala na podwójnych, drugą partię Azjata przegrał już na własne życzenie, wypuszczając ją ze stanu 2:0 i pudłując 11 lotek setowych.

Później przyszło jednak odrodzenie. Reprezentant Hong Kongu pozostałą część meczu zagrał na blisko 100-punktowej średniej i rzucił siedem maksów (a w całym meczu jedenaście). Van Veen nie potrafił znaleźć odpowiedzi na tak fantastyczną grę, przegrywając trzy kolejne sety 1:3.

Sensacja stała się faktem, a rywalem Man-Lok Leunga w 2. rundzie będzie Gabriel Clemens.