Obserwuj nas

Newsy

Price (prawie) bezbłędny. Mocny sygnał w walce o tytuł

Czwarty dzień zmagań w Alexandra Palace przeszedł do historii. Nie brakowało zaskoczeń oraz fenomenalnej gry, a zdecydowanym wygranym sesji został Man Lok Leung. Pewnie drugą rundę przeszedł również Gerwyn Price.

Źródło: Professional Darts Corporation

Sesję rozpoczęli Mario Vandenbogaerde i Thibault Tricole. Mecz przebiegał niemal idealnie równo, każdy z setów kończył się decydującym legiem. Co by nie mówić, Belg kilkukrotnie ratował się wysokimi checkoutami z wartości ponad 100-punktowych, ale ostatecznie to Francuz był solidniejszy na przestrzeni całego spotkania, zwłaszcza na podwójnych i zameldował się w 2 rundzie, gdzie czeka Rob Cross.

Drugie spotkanie to dotychczasowa sensacja turnieju. Man Lok Leung wrócił z wyniku 0:2 i ostatecznie, na ponad 96-punktowej średniej, wyeliminował faworyzowanego Giana van Veena. Warto dodać, że reprezentant Hong Kongu rzucił 11 maksów oraz zaliczył jeden wysoki checkout, ze 101 punktów. W następnej rundzie na Leunga czeka już Gabriel Clemens.

Przedsmakiem występu gwiazdy wieczoru był pojedynek Haupaia Puhy z Martinem Lukeman’em. Anglik bez większych problemów poradził sobie z reprezentantem Nowej Zelandii i po wygranej 3:1 zapewnił sobie awans do następnej rundy, gdzie zmierzy się z Damonem Hetą.

Sesję zamknął nam mecz jednego z faworytów do wygrania całej imprezy, Gerwyna Price’a. Walijczyk pewnie ograł Connora Scutt’a nie tracąc ani jednego seta i awansował do 3 rundy, dając sygnał rywalom w walce o tytuł.


Mistrzostwa świata PDC 2024 – wyniki 4. dnia turnieju

Sesja wieczorna:

1. runda: 🇧🇪 Mario Vandenbogaerde (85,59) 1:3 🇫🇷 Thibault Tricole (85,21)

1. runda: 🇳🇱 Gian van Veen (87,53) 2:3 🇭🇰 Man Lok Leung (96,26)

1. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Martin Lukeman (92,03) 3:1 🇳🇿 Haupai Puha (88,45)

2. runda: 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Gerwyn Price (98,01) 3:0 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Connor Scutt (88,83)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama