Obserwuj nas

Newsy

Koncert zmarnowanych szans. Humphries nie potknął się na pierwszym płotku

Po egzotycznej sesji popołudniowej przyszła pora na europejskie granie z faworytem do tytułu na czele. Większych zaskoczeń nie było – do dalszych faz awansowali ci, którzy byli uznawani za faworytów.

Źródło: Sky Sports

Pojedynek otwierający wieczór w Ally Pally pomiędzy Dylanem Slevinem i Florianem Hempelem, po lekkim falstarcie w pierwszym secie, w późniejszych fazach przyniósł dużo emocji oraz jakości. Niemiec przetrwał lotki rywala na prowadzenie setowe w dwóch partiach, a sam pewnie lotki wykorzystał i przełamał Irlandczyka. Trzecia odsłona rywalizacji to pokaz najlepszej gry obu zawodników, którzy przekroczyli średnią 100 punktów. Hempel utrzymał ten poziom w ostatnich legach, co pozwoliło mu dokończyć spotkanie zwycięsko. Drugi triumf kwalifikanta nad “protourowcem”. Niemiec w drugiej rundzie zmierzy się z Dimitrim van den Berghiem.

Konfrontacja Nielsa Zonnevelda z Darrenem Websterem stała daleko od końcowych średnich poprzedniego starcia. Triple Z szybko zgarnął dwa sety, choć już ten drugi zwiastował kłopoty i tendencję spadkową faworyta. Webster “wyciągnął” trzeci z czterech aktów meczowych, miał też szanse na ten ostatni, co oznaczałoby przedłużenie szans na drugą rundę. Nie wykorzystał jednak okazji na podwójnych i Zonneveld w bólach utrzymał zaliczkę z pierwszej części meczu. Następna runda to skrzyżowanie rękawic, a raczej lotek z Rossem Smithem.

Do jednostronnych nie należała wymiana uprzejmości przy tarczy między Jermainem Wattimeną a Fallon Sherrock. Peak Angielki tego dnia przypadł na pierwsze pięć legów, które zamieniła w wygranego seta. Przez następne minuty nie była w stanie nawiązać do gry, która dała jej prowadzenie. Wattimena przejął dowodzenie, i choć przegrał dość wyraźnie w rzuconych 180-tkach, to w każdej innej rubryce przeważał, czego odzwierciedleniem jest pewna wygrana i potyczka z Martinem Schindlerem w kolejnym etapie turnieju.

Luke Humphries szybko przekonał się, że Lee Evans z pozycji underdoga będzie groźny. Niżej sklasyfikowany z Anglików na dystansie zrobił dużo, by wywalczyć co najmniej seta, lecz wszystko to niweczył w rzutach do podwójnych. Tam inicjatywę odzyskiwał Humphries i nawet zamknięcie ze 170 w wykonaniu Evansa w ostatecznym rozrachunku nic mu nie przyniosło. Równa gra okazała się kluczem do zwycięstwa dla Cool Hand Luke’a, podobnie jak gra przy liczniku rywala i egzekwowanie każdej jego pomyłki.


Mistrzostwa świata PDC 2024 – wyniki 3. dnia turnieju:

Sesja wieczorna

1. runda: 🇮🇪 Dylan Slevin (90,21) 1:3 🇩🇪 Florian Hempel (91,06)

1. runda: 🇳🇱 Niels Zonneveld (79,86) 3:1 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Darren Webster (84,29)

1. runda: 🇳🇱 Jermaine Wattimena (90,99) 3:1 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Fallon Sherrock (87,32)

2. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (3) Luke Humphries (93,58) 3:0 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Lee Evans (92,33)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama