Obserwuj nas

Newsy

Powtórki z historii nie będzie. Wattimena wyrzuca Sherrock z mistrzostw świata

Bardzo duże zainteresowanie nie przełożyło się na wynik, którego życzyłaby sobie większość kibiców. Jermaine Wattimena wyeliminował Fallon Sherrock z tegorocznych mistrzostw świata, wygrywając 3:1. To oznacza, że Angielka odpadła w 1. rundzie po raz trzeci z rzędu.

Źródło: Professional Darts Corporation

Spotkanie zaczęło się całkiem dobrze – obie strony pokazywały świetnego darta, a Sherrock w żadnym aspekcie nie wyglądała gorzej od bardziej doświadczonego przeciwnika. Dzięki kapitalnej grze na podwójnych Queen of the Palace zdołała wygrać pierwszego seta po deciderze, ku radości tysięcy kibiców zgromadzonych w Ally Pally.

Dwa kolejne sety przebiegły dyktando Holendra. On sam nie grał może spektakularnie, ale pewnie korzystał z problemów rywalki, której niedokładność przejawiała się nawet w prostych pomyłkach na singlowych wartościach. Wattimena wygrał sześć z siedmiu kolejnych legów, wychodząc na prowadzenie 2:1.

Czwartego seta Sherrock przegrała już na własne życzenie. Mimo ogromnej przewagi przy stanie 2:1, 29-latka najpierw pomyliła się na podwójnej, a później sfurowała licznik mając trzy lotki w dłoni. Machine Gun wykorzystał te błędy, spektakularnie kończąc lega ze 110 punktów. Finisz był już wojną nerwów – obie strony myliły się na doublach, ale to Holender przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie wygrał 3:1.