Obserwuj nas

Newsy

Inauguracja Challenge Touru – dwóch Polaków na liście startowej

Już w piątek zostaną rozegrane pierwsze turnieje z cyklu Challenge Tour 2024, przeznaczonego dla wszystkich graczy, którzy nie zdołali zdobyć karty zawodniczej w zakończonym niedawno Q-Schoolu. W pierwszych pięciu turniejach obejrzymy dwóch Polaków – Sebastiana Białeckiego i Sebastiana Steyera.

Źródło: Professional Darts Corporation

Cykl Challenge Tour składa się z 24 turniejów rozgrywanych na przestrzeni roku. Gracze rywalizują przede wszystkim o dwie pierwsze lokaty klasyfikacji generalnej, które gwarantują kartę PDC oraz miejsce w kolejnych mistrzostw świata. Ranking Challenge Touru stanowi także listę rezerwową dla turniejów Players Championship, co jest okazją dla zawodników spoza touru w przypadku absencji podczas “podłogówek”.

W tym sezonie pierwsze eventy zostaną rozegrane w dniach 19-21 stycznia – po dwa w piątek i sobotę oraz jeden w niedzielę.

19 stycznia – Challenge Tour 1 & 2

20 stycznia – Challenge Tour 3 & 4

21 stycznia – Challenge Tour 5

Pula nagród finansowych w każdym turnieju wynosi 15 tysięcy funtów, z czego 2,5 tysiąca przypada zwycięzcy.


Challenge Tour 2024 – nagrody finansowe

WynikNagroda
Zwycięstwo£2,500
Finał£1,000
Półfinał£750
Ćwierćfinał£500
Last 16£300
Last 32£200
Last 64£75


Sebastian Białecki 
był najwyżej sklasyfikowanym z biało-czerwonych w poprzednim sezonie – zmagania zakończył na 25. miejscu. Sebastian Steyer zajął 166. pozycję. Dwa pierwsze miejsca padły łupem Berry’ego van Peera oraz Owena Batesa.

Wyniki wszystkich turniejów będzie można śledzić na platformie DartConnect, gdzie dostępna jest także pełna lista zapisanych graczy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama