Obserwuj nas

Newsy

Triumf “jedynki” i szeroka reprezentacja Polski – za nami turnieje WDF w Czechach

W federacji WDF sobota stała pod znakiem kolejnego turnieju rangi “silver”. W Pradze odbyła się kolejna edycja Czech Open, podczas której bezkonkurencyjni okazali się Andy Baetens wśród panów oraz Aletta Wajer wśród pań. W stawce pojawila się również bardzo liczna grupa polskich graczy.

Źródło: World Darts Federation

Na start turnieju mężczyzn przystąpiło aż 657 graczy, a 45 z nich stanowili Polacy. Wśród naszych nie zabrakło głośnych nazwisk – do zawodów przystąpili m.in. Sebastian Steyer, Wojciech Bruliński, Tytus Kanik czy Sylwester Karbowiak. Bezkonkurencyjny okazał się jednak Andy Baetens, obecny lider rankingu WDF. W półfinale Belg poradził sobie z reprezentantem gospodarzy – Vítězslavem Sedlákiem, a w finale z łatwością ograł Szweda Andreasa Harryssona. W tym miejscu warto przypomnieć, że już 2 grudnia ruszają mistrzostwa świata federacji WDF, a potencjalnym rywalem Baetensa w drugiej rundzie turnieju jest Sebastian Białecki.

Do 1/16 finału udało się dotrzeć trzem reprezentantom Polski: tam Sebastian Steyer przegrał po deciderze z Markiem Polyákiem, Karol Wilgosiewicz odpadł w starciu z Dario Fochesato, a od Damiana Pałaszewskiego lepszy okazał się Benjamin Pratnemer, turniejowa piątka.

Do zawodów kobiet przystąpiło 111 pań, w tym siedem Polek. Najlepiej z naszych zaprezentowała się Barbara Ochman, która odpadła na etapie 1/16 finału. Zwyciężczynią turnieju została Aletta Wajer, która po deciderze pokonała Monique Lessmeister.

Rozegrano także turnieje w kategoriach juniorskich, choć te już bez polskiej reprezentacji. Wśród chłopców najlepszy okazał się Węgier András Borbély, a wśród dziewcząt – reprezentantka Szkocji Sophie McKinlay.


WDF Czech Open 2023 – wyniki:

Turniej mężczyzn:

Półfinał: 🇧🇪 Andy Baetens (89,24) 4:1 🇨🇿 Vítězslav Sedlák (78,90)

Półfinał: 🇸🇪 Andreas Harrysson (86,19) 4:2 🇳🇱 Stefan Schröder (79,66)

Finał: 🇧🇪 Andy Baetens (86,39) 🏆 5:1 🇸🇪 Andreas Harrysson (82,41)

Turniej kobiet:

Finał: 🇳🇱 Aletta Wajer (70,24) 🏆 5:4 🇳🇱 Monique Lessmeister (69,93)

Turniej chłopców:

Finał: 🇭🇺 András Borbély (77,39) 🏆 4:3 🇩🇪 Kimi Seemann (75,84)

Turniej dziewcząt:

Finał: 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Sophie McKinlay 🏆 4:2 🇭🇺 Krisztina Turai

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama