Obserwuj nas

Newsy

Radość we Francji – Tricole zagra w mistrzostwach świata

Sobotnim popołudniem rozegrano kwalifikacje do mistrzostw świata PDC dla Europy Zachodniej. Choć wśród uczestników nie zabrakło głośnych nazwisk, triumfatorem turnieju został Thibault Tricole, obecny wicemistrz świata WDF. Francuz pokonał w finale Wesleya Plaisiera.

Źródło: Professional Darts Corporation

Turniej przeznaczony był dla graczy z czternastu krajów, do których zaliczono m.in. Belgię, Francję, Niemcy, Włochy, Holandię czy Portugalię. W zawodach udział wzięło 97 zawodników, w tym kilku posiadaczy kart – m.in. Maik Kuivenhoven, Luc Peters, Brian Raman czy Jeffrey de Zwaan.

Triumfatorem został jednak Thibault Tricole. W drodze po triumf Francuz pokonał chociażby Ramana, Robbiego Knopsa czy Jelle Klaasena. W półfinale decider zadecydował o jego zwycięstwie nad Dannym van Trijpem, zaś w finale zbyt słaby mecz zaliczył Wesley Plaisier.

34-latek jest tym samym zmuszony do wycofania się z grudniowego czempionatu federacji WDF. Pierwotnie Francuz miał zagrać w drugiej rundzie z kimś z pary Leonard Gates / Brian Corbett, ale będzie to niemożliwe z uwagi na restrykcje, jakie nałożyła PDC względem uczestników swoich mistrzostw świata.


Kwalifikacje do MŚ dla Europy Zachodniej – wyniki:

Ćwierćfinały:

🇳🇱 Danny van Trijp (93,82) 6:3 🇳🇱 Maik Kuivenhoven (86,78)

🇫🇷 Thibault Tricole (86,44) 6:3 🇳🇱 Jelle Klaasen (76,93

🇳🇱 Wesley Plaisier (90,76) 6:5 🇳🇱 Danny Jansen (91,84)

🇨🇭 Stefan Bellmont (86,41) 6:4 🇳🇱 Mareno Michels (84,32)

Półfinały:

🇫🇷 Thibault Tricole (88,69) 6:5 🇳🇱 Danny van Trijp (88,50)

🇳🇱 Wesley Plaisier (90,28) 6:3 🇨🇭 Stefan Bellmont (91,50)

Finał:

🇫🇷 Thibault Tricole (83,17) 7:4 🇳🇱 Wesley Plaisier (85,02)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama