Obserwuj nas

Newsy

Europa Wschodnia zagra o Ally Pally – na starcie pięciu Polaków!

25 listopada wystartują kwalifikacje do mistrzostw świata PDC dla przedstawicieli Europy Wschodniej – tym samym poznamy jednego z ostatnich graczy, który wystąpi w Alexandra Palace. Kandydatem do zwycięstwa jest Sebastian Białecki, zeszłoroczny triumfator wschodnioeuropejskich eliminacji. Do Budapesztu wybierze się pięciu biało-czerwonych.

Źródło: Professional Darts Corporation

Na ten moment znamy już 91 z 96 nazwisk, które mają zagwarantowany awans do mistrzostw świata PDC (choć nadal ważą się losy Prakasha Jiwy, zamieszanego w aferę hazardową). Czterech kolejnych graczy wyłoni turniej kwalifikacyjny dla posiadaczy kart, a jeden slot przyznano kwalifikantowi z Europy Wschodniej.


Kwalifikacje do MŚ dla Europy Wschodniej – zasady

Eliminacje przeznaczone są dla graczy z 29 państw, do których oprócz Polski zaliczono m.in. Czechy, Grecję czy Węgry. Na liście znalazło się także miejsce dla “graczy neutralnych” – pełną listę można znaleźć na oficjalnej stronie PDC. Zawody odbędą się w Budapeszcie, w hotelu Novotel City.

Regulamin PDC wskazuje również, którzy gracze mają prawo startu w regionalnych eliminacjach. Prawa startu w kwalifikacjach nie mają zawodnicy, którzy posiadają kartę PDC od ponad dwóch lat. Zasady uniemożliwiają również występ graczom, którzy dopiero weszli w drugi sezon posiadania karty, ale już znajdują się w czołowej “64” światowego rankingu (w tym przypadku regulamin nie znalazł jednak zastosowania).

Pośród walczących o miejsce w MŚ podczas sobotnich kwalifikacji dla zawodników Europy Wschodniej znajdzie się pięciu Polaków: Sebastian Białecki, Mirosław Grudziecki, Krzysztof Kciuk, Sebastian Steyer oraz Łukasz Wacławski.

Poza biało-czerwonymi na starcie pojawi się mocna delegacja zawodników z Czech, pośród których wielu w tym sezonie zaliczyło już występy w European Tourze, jak Vítězslav Sedlák, Karel Sedláček, Filip Šebesta, Roman Benecký czy Dalibor Šmolik. W zmaganiach wezmą również udział znany między innymi z udziału w Poland Darts Masters 2023 Węgier Nándor Major oraz jego rodak Gábor Jagicza.


Kwalifikacje do MŚ dla Europy Wschodniej – relacja

Wszystkie spotkania turnieju kwalifikacyjnego będzie można śledzić na platformie DartConnect. W tym miejscu znajduje się także pełna lista graczy zarejestrowanych do udziału w evencie. Jak wskazuje PDC, termin rejestracji minął 21 listopada.


Kwalifikacje do MŚ dla Europy Wschodniej – nagrody

Zwycięzca turnieju otrzyma prawo startu w nadchodzących mistrzostwach świata PDC, gdzie rozpocznie grę od pierwszej rundy. W niej zmierzy się z jednym z 32 zawodników zakwalifikowanych do czempionatu za pomocą rankingu Pro Tour. Za występ w 1. rundzie MŚ każdy gracz otrzyma 7 500 funtów.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona