Obserwuj nas

Newsy

Przyszłość legendy w rękach… Białeckiego! Na szali występ w mistrzostwach świata

Nadchodzące kwalifikacje do mistrzostw świata PDC dla przedstawicieli Europy Wschodniej mogą nie tylko wyłonić kolejnego zawodnika, który zagra w Ally Pally, ale także otworzyć drogę do czempionatu WDF kolejnemu graczowi z listy rezerwowej. Na taki rozwój wydarzeń czeka Paul Lim. Warunek jest jeden – sobotnie kwalifikacje w Budapeszcie muszą paść łupem Sebastiana Białeckiego.

Źródło: PDC

Po tym, jak zwycięzcą kwalifikacji do MŚ PDC dla Europy Zachodniej okazał się Thibault Tricole, jego miejsce w turnieju w Lakeside zajął John Scott. Anglik zgodnie z zasadami przejął po Francuzie również rozstawienie w turnieju, więc zacznie swoje potyczki od spotkania w drugiej rundzie, w której zmierzy się z Leonardem Gatesem lub Brianem Corbettem. Kolejnym oczekującym na miejsce w mistrzostwach został Paul Lim, który obecnie zajmuje 47. pozycję w rankingu WDF i będzie mógł zagrać w Lakeside, jeśli któryś ze zgłoszonych już graczy zrezygnuje z udziału w turnieju.

Taki scenariusz może stać się faktem już w sobotę, po kwalifikacjach do mistrzostw świata PDC dla przedstawicieli Europy Wschodniej. Jednym z faworytów eliminacji jest bez wątpienia Sebastian Białecki, który wcześniej zapewnił już sobie miejsce w Lakeside, wygrywając Denmark Open. Jeśli okaże się on najlepszy podczas sobotnich kwalifikacji, to najprawdopodobniej wybierze możliwość gry w Alexandra Palace, umożliwiając Paulowi Limowi grę w zawodach pod egidą WDF. W takim wypadku Singapurczyk w pierwszej rundzie mistrzostw zmierzy się z Scottem Marshem, a jeśli wygra to starcie – trafi na rozstawionego z jedynką Belga Andy’ego Baetensa.

To, czy w Lakeside zobaczymy Sebastiana Białeckiego, czy Paula Lima – a przede wszystkim również to, kto dostanie możliwość zagrania podczas mistrzostw świata w Alexandra Palace – rozstrzygnie się już w sobotę, 25 listopada. Wśród biało-czerwonych, którzy staną na starcie kwalifikacji do MŚ PDC dla zawodników Europy Wschodniej poza Białeckim są również Krzysztof Kciuk, Sebastian Steyer, Łukasz Wacławski i Mirosław Grudziecki.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama