Obserwuj nas

Newsy

Mistrzostwa Europy coraz dalej. Ratajski odpadł z ET4

Krzysztof Ratajski przegrał ze Scottem Williamsem w meczu 2. rundy European Darts Grand Prix. To oznacza, że po czterech turniejach European Touru Polak wciąż nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa – tym samym nie jest sklasyfikowany w wyścigu po mistrzostwa Europy.

Źródło: Professional Darts Corporation

Ratajski miał szansę otworzyć mecz od przełamania. Williams, mając dużą przewagę na punktacji, sfurował 91 punktów na finiszu – to bardzo skomplikowało mu sprawę i dało Polakowi dwie lotki na podwójnych, ale żadna nie wpadła w cel. Chwilę później pojawiły się problemy – rzeczone przełamanie zdobył Anglik i zrobiło się 0:2.

Część strat szybko udało się odrobić. Ratajski zamknął trzecią partię w 14 lotkach – szczęśliwa okazała się podwójna szóstka. Wydawało się, że sytuacja się ustabilizowała, ale wtedy Williams zaskoczył 86-punktowym checkoutem na czerwonym środku, doprowadzając do wyniku 1:3.

Piąta partia wreszcie przyniosła pomyłkę Anglika na podwójnej. Polak trzymał się w jego zasięgu, dzięki czemu dostał swoją szansę – skorzystał z niej, trafiając podwójną ósemkę ostatnią lotką w dłoni. Chwilę później Ratajski bardzo pewnie utrzymał swojego lega i wyrównał na 3:3.

Choć z punktacją Williamsa bywało różnie – zwłaszcza z lotkami uciekającymi poza sektory – na podwójnych nie popełniał kolejnych błędów. W siódmej partii Ratajski czekał na 112 punktach, ale nie dostał podejścia – rywal skutecznie zszedł ze stanu 110. Chwilę później Shaggy wywarł jeszcze większą presję, zmuszając Polaka do zamknięcia topa, samemu czekając na niskim finiszu. Tu jednak pomyłki nie było – wynik 4:4.

Po chwili Anglik po raz kolejny wyszedł na prowadzenie, komfortowo wygrywając dziewiątego lega. W kolejnej partii ustawił się na 87 punktach po dziewięciu rzutach i miał lotkę meczową na czerwonym środku. Spudłował ją, ale dostał kolejną szansę po dwóch błędach Ratajskiego na doublach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:6.

 

EUROPEAN DARTS GRAND PRIX 2024 – WYNIKI, TERMINARZ, TRANSMISJA

 

European Darts Grand Prix 2024 – 2. runda:

🇵🇱 (13) Krzysztof Ratajski 4:6 :england: Scott Williams

Średnie: 94,08 – 92,94

Podwójne: 30,8% (4/13) – 66,7% (6/9)

Maksy: 4 – 3

2 komentarze

1 Komentarz

  1. Marek.P

    20 kwietnia, 2024 o 13:42

    Czy mi się wydaje , albo Krzysiek schudł jakieś 5-7 kg ?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama