Obserwuj nas

Newsy

Mocny de Sousa, słaby Pietreczko – komplet uczestników 2. rundy turnieju w Budapeszcie

Znamy już komplet graczy, którzy pojawią się na scenie podczas dwóch sobotnich sesji Hungarian Darts Trophy. W piątkowy wieczór wśród zwycięzców znaleźli się m.in. James Wade, José de Sousa oraz Keane Barry. Dużym wydarzeniem było także pierwsze w historii zwycięstwo reprezentanta Węgier w meczu European Touru.

Źródło: Professional Darts Corporation

Wieczór rozpoczął pojedynek Luke’a Woodhouse’a z Gaborem Jagiczą, reprezentantem gospodarzy. Choć Węgier przez znaczną część meczu był w stanie dotrzymać tempa, jego poziom wyraźnie spadł przy stanie 3:3 – skorzystał z tego Anglik, przybliżając się do występu w World Grand Prix.

Do drugiej rundy pewnie awansował Ross Smith, który w meczu z Robertem Owenem był jedynym graczem pierwszej rundy, który przekroczył 100-punktową średnią.

Po deciderze Rowby-John Rodriguez wyeliminował kolejnego z lokalnych faworytów – Patrika Kovácsa. Mimo wielu szans, Węgier nie był w stanie wykorzystać żadnej z kilku meczowych.

Po bardzo słabym meczu James Wade pokonał Williama O’Connora. Do drugiej rundy przeszedł też solidnie grający José de Sousa, który po ostatniej partii ograł Daryla Gurneya.

Znakomitym występem niespodziankę sprawił Nathan Rafferty, który rozprawił się ze Stephenem Buntingiem, finalistą turnieju w Jenie.

Kwestię awansu do Grand Prix skomplikował sobie Ricardo Pietreczko, który po słabej grze przegrał z Nándonem Majorem. Dla węgierskiego darta sprawa to o tyle historyczna, że do tej pory żaden z ich reprezentantów nie był w stanie wygrać meczu w European Tourze.

W ostatnim meczu sesji Keane Barry pokonał Gabriela Clemensa. Patrząc obiektywnie, pod względem poziomu był to najrówniejszy i najlepszy mecz całej sesji, ale Irlandczyk nie miał większych problemów z wyeliminowaniem Niemca.

Hungarian Darts Trophy 2023 – wyniki 1. rundy (sesja wieczorna):

🇭🇺 Gabor Jagica (77,92) 3:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Woodhouse (84,72)

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Robert Owen (87,39) 2:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ross Smith (100,86)

🇦🇹 Rowby-John Rodriguez (87,06) 6:5 🇭🇺 Patrik Kovács (83,89)

🇮🇪 William O’Connor (85,28) 3:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 James Wade (85,52)

🍀 Daryl Gurney (85,22) 5:6 🇵🇹 José de Sousa (94,61)

🍀 Nathan Rafferty (99,06) 6:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Stephen Bunting (94,48)

🇩🇪 Ricardo Pietreczko (82,05) 4:6 🇭🇺 Nándon Major (82,14)

🇩🇪 Gabriel Clemens (98,32) 3:6 🇮🇪 Keane Barry (96,69)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama