Obserwuj nas

Newsy

MODUS Super Series: Littler liderem po pierwszym dniu zmagań. Nieudany początek Białeckiego

Od jednego zwycięstwa i czterech porażek Sebastian BIałecki zaczął rywalizację w dziewiątym tygodniu rozgrywek Super Series. Po pierwszym dniu Polak zajmuje ostatnie miejsce w grupie. Liderem zmagań jest Luke Littler, który wygrał cztery z pięciu meczów.

Źródło: Professional Darts Corporation

Dla Polaka dzień zaczął się od nieudanego meczu z Andym Boultonem. Pojedynek stał na niskim poziomie, a obaj gracze spudłowali łącznie 27 lotek na podwójnych. Ostatecznie to Szkot wyszedł zwycięsko z tej rywalizacji, wygrywając po deciderze.

Problemy z doublami utrzymywały się także w kolejnych spotkaniach – Bolt nie był w stanie ugrać żadnego lega w pojedynkach z Patrickiem van den Boogaardem oraz z Luke’iem Littlerem.

Do przełamania doszło w czwartym meczu, gdzie rywalem Łodzianina był Willem Mandigers. Dla Polaka był to najlepszy występ tego dnia i jedyne odniesione zwycięstwo.

W ostatnim pojedynku Białecki zmierzył się z Alexandrem Merkxem. Holender potwierdził bardzo dobrą dyspozycję, przełamując rzut Bolta w decydującym legu. Spotkanie zostawiło za sobą spory niedosyt – poziom gry Łodzianina był już wyraźnie wyższy niż na początku dnia, ale o końcowym rozstrzygnięciu zadecydowały detale.


Wyniki:

🇵🇱 Sebastian Białecki (80,01) 3:4 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Andy Boulton (81,12)

🇵🇱 Sebastian Białecki (87,30) 0:4 🇳🇱 Patrick van den Boogaard (93,94)

🇵🇱 Sebastian Białecki (92,79) 0:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler (96,97)

🇵🇱 Sebastian Białecki (94,80) 4:2 🇳🇱 Willem Mandigers (85,69)

🇵🇱 Sebastian Białecki (94,62) 3:4 🇳🇱 Alexander Merkx (95,26)


Tabela grupy A

LPZawodnikBilansPunkty
1Luke Littler 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿+118
2Alexander Merkx 🇳🇱+58
3Andy Boulton 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿+26
4Patrick van den Boogaard 🇳🇱-44
5Willem Mandigers 🇳🇱-62
6Sebastian Białecki 🇵🇱-82


W grupie A darterzy rywalizować będą także we wtorek i w środę. Najlepszy gracz uzyska awans do fazy finałowej. Drugi i trzeci zawodnik trafią do grupy B, zaś pozostali – do grupy C. Rywalizacja w obu grupach zaplanowana jest na czwartek i piątek.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama