Obserwuj nas

Newsy

MODUS Super Series: pewny awans Mitchella, Białecki zagra z Beau Greaves!

Scott Mitchell nie miał sobie równych na starcie 9. tygodnia rozgrywek Super Series. Były mistrz świata BDO przegrał tylko jeden z piętnastu meczów – w środę pokonał go Sebastian Białecki, który ostatecznie zajął drugie miejsce w grupie A. Polak będzie kontynuował grę w grupie B, a jedną z jego rywalek będzie dwukrotna mistrzyni świata kobiet – Beau Greaves.

Źródła grafik: Target Darts / PDC

Wygrana ze Scottem Mitchellem była dla naszego reprezentanta powodem do dumy – dzięki temu przerwał passę 10 kolejnych zwycięstw Anglika i dał sobie szansę na rywalizację o pierwsze miejsce w grupie, skracając dystans do czterech punktów. Szansa na dogonienie Scotty Doga zniknęła jednak po starciu z Marvinem van Velzenem. Holender rozegrał swój najlepszy mecz tego tygodnia, kończąc na ponad 104-punktowej średniej.

Tego dnia Sebastian był jednak bardzo dobrze dysponowany, czego przykład stanowił pojedynek z Dougiem Boehmem. Efektowne 4:1 z dwoma zamknięciami na czerwonym środku zagwarantowało Boltowi skończenie grupy A na drugiej pozycji.

Najbardziej szalona okazała się potyczka z Kevinem Painterem. Sam mecz nie miał dla Polaka większego znaczenia pod kątem układu tabeli, ale dla Anglika był już kluczowy – ten bowiem wciąż pozostawał w grze o trzecią lokatę i miejsce w grupie B. The Artist przegrał jednak wojnę nerwów w deciderze – obaj gracze odnotowali po kilka pomyłek przy lotkach meczowych, ale ostatecznie to Białecki zamknął sprawę na podwójnej piątce. Painter zdołał się jednak uratować – w ostatnim spotkaniu pokonał Boehma i rzutem na taśmę zrzucił van Velzena z trzeciej pozycji.

Na koniec dnia Polak poradził sobie z Rayem Mulveyem. Irlandczyk prezentował się lepiej niż w poniedziałek i wtorek, ale i tak zamknął tabelę z czterema punktami na koncie.

 

MODUS Super Series – 7. sezon, 9. tydzień, wyniki 3. dnia rozgrywek:

🇵🇱 Sebastian Białecki (91,59) 4:1 :england: Scott Mitchell (92,54)

🇵🇱 Sebastian Białecki (92,39) 0:4 🇳🇱 Marvin van Velzen (103,66)

🇵🇱 Sebastian Białecki (90,48) 4:1 🇺🇸 Doug Boehm (80,81)

🇵🇱 Sebastian Białecki (84,60) 4:3 :england: Kevin Painter (86,41)

🇵🇱 Sebastian Białecki (95,70) 4:2 🇮🇪 Ray Mulvey (88,27)

 

MODUS SUPER SERIES – TRANSMISJA, TERMINARZ, WYNIKI

 

Mitchell za sprawą zwycięstwa w grupie A ma już pewne miejsce w finale tygodnia.

Białecki i Painter będą kontynuować rywalizację w grupie B wraz z Beau Greaves, Adamem Lipscombe’em (który zamienił Davida Palletta) oraz Robem Collinsem. Awans do sobotnich finałów uzyska najlepsza trójka.

Boehm, van Velzen i Mulvey przeszli do grupy C – tam czekają już Daniel Lee, Thomas Lovely oraz Stuart Kellett. Stąd do kolejnej fazy przejdzie dwóch najlepszych graczy.

 

Końcowa tabela grupy A

Poz. Zawodnik Mecze Bilans Punkty
1 :england: Scott Mitchell 15 +27 28
2 🇵🇱 Sebastian Białecki 15 +12 22
3 :england: Kevin Painter 15 -7 14
4 🇳🇱 Marvin van Velzen 15 +1 12
5 🇺🇸 Doug Boehm 15 -6 10
6 🇮🇪 Ray Mulvey 15 -27 4

 

Kolejne mecze reprezentant Polski rozegra w czwartek i piątek – rywalizacja rozpocznie się o godz. 23:00 czasu polskiego. Wszystkie spotkania rozgrywek Super Series można śledzić za darmo na kanale YouTube @MODUSSuperSeries.

2 komentarze

1 Komentarz

  1. PP

    24 kwietnia, 2024 o 17:16

    Z grupy C do finału awansuje najlepsza 2-ka, a nie 3-ka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama