Obserwuj nas

Newsy

“Nie jesteśmy przyjaciółmi – koniec, kropka”, czyli co z tą Belgią?

Wprawdzie nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, ale wszystko wskazuje na to, że skład belgijskiej ekipy podczas World Cup of Darts nie ulegnie zmianie. Kim Huybrechts w błyskawicznym tempie wrócił do gry po kontuzji – w ostatnich dniach zagrał sześć spotkań, choć z poziomem bywało różnie. Takim obrotem spraw najwyraźniej nie jest zachwycony Dimitri van den Bergh – numer jeden belgijskiego darta.

Kim Huybrechts i Dimitri van den Bergh podczas PDC World Cup of Darts 2023
Źródło zdjęcia: PDC

Składy drużyn podczas World Cup of Darts są uzależnione w pierwszej kolejności od miejsc w rankingu Order of Merit, a ten nie pozostawia złudzeń – dwóch najwyżej sklasyfikowanych Belgów to van den Bergh oraz Huybrechts. To sytuacja o tyle niekomfortowa, że obaj gracze toczą otwarty konflikt. Występ Hurricane’a poddała jednak w wątpliwość kontuzja obojczyka odniesiona po finale piłkarskiego pucharu Belgii. 38-latek rozpoczął walkę z czasem, która – jak się wydaje – zakończy się powodzeniem.

Choć PDC ogłaszała już zestawienia poszczególnych ekip na World Cup, pełnego składu reprezentacji Belgii nadal nie opublikowano. Jak zaznaczył van den Bergh w wywiadzie dla Online Darts podczas Nordic Darts Masters, oficjalna data potwierdzenia składów przypada po turnieju w Polsce– Nie mam żadnej wiedzy na temat tego, z kim zagram. Nasze kontrakty z PDC określają, że aby grać, musisz udowodnić, że jesteś w 100% sprawny fizycznie. Nie wiem nic więcej – podkreślił Dreammaker.

Od tamtego czasu zostały jednak rozegrane dwa turnieje podłogowe oraz kwalifikacje do European Touru. Choć niewiele na to wskazywało, Huybrechts zagrał we wszystkich tych eventach. Sześć meczów: dwa zwycięstwa, cztery porażki. Forma Belga z pewnością nie jest jeszcze ustabilizowana – w dwóch spotkaniach zagrał nawet poniżej 80-punktowej średniej, ale pozostałe wskazują, że zdecydowanie jest zdolny do gry.

 

Kim Huybrechts – mecze od powrotu po kontuzji:

PC11: 🇧🇪 Kim Huybrechts (100,87) 6:3 :england: Adam Hunt (99,56)

PC11: 🇧🇪 Kim Huybrechts (79,82) 0:6 🇳🇱 Kevin Doets (87,55)

PC12: 🇧🇪 Kim Huybrechts (95,10) 6:3 :england: Ritchie Edhouse (87,78)

PC12: 🇧🇪 Kim Huybrechts (77,42) 1:6 🇭🇷 Boris Krcmar (85,28)

ET9 TCHQ: 🇧🇪 Kim Huybrechts (88,87) 4:6 🇳🇱 Richard Veenstra (92,25)

ET10 TCHQ: 🇧🇪 Kim Huybrechts (92,09) 4:6 🇱🇻 Madars Razma (89,17)

 

Jego głównym celem w ostatnich dniach był awans do 10. turnieju European Touru – impreza ta odbędzie się bowiem w Antwerpii. Tego zadania jednak nie zrealizował. Znacznie więcej powodów do zadowolenia miał za to van den Bergh, który niespodziewanie wygrał Players Championship 12. W wywiadzie po spotkaniu finałowym Dreammaker został zapytany o sytuację z Huybrechtsem, ale podkreślił, że dalej nie ma wiedzy, z kim przyjdzie mu zagrać we Frankfurcie.

Na backstage’u nie rozmawialiśmy z Kimem, w ogóle mnie to nie interesowało. Każdy wie, że nie jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi – koniec, kropka – powiedział.

– Kocham grać dla reprezentacji i uwielbiam spotykać się z ludźmi, którzy reprezentują Belgię w innych dyscyplinach sportowych. Dla przykładu, w zeszłym tygodniu w Danii spotkałem się belgijską drużyną w koszykówce 3×3. Kocham swój kraj i kocham te barwy, ale nie wiem, co się wydarzy. PDC jeszcze niczego nie potwierdziła – dodał.

Kilka miesięcy wcześniej 29-latek nie ukrywał, że wolałby wystąpić w parze z Mike’iem de Deckerem, ale na Huybrechtsie nie zrobiło to większego wrażenia. – Póki jestem w czołowej dwójce, to miejsca nie oddam. Tak to działa – jeśli nie chce ze mną grać, może się wycofać – mówił. A że Hurricane jest znany z nieustępliwości, można wątpić, czy w ogóle rozważy opcję rezygnacji z gry w kadrze. 

PDC World Cup of Darts odbędzie się w dniach 27-30 czerwca. W polskiej drużynie zagrają Krzysztof Ratajski oraz Radek Szagański.

 

ZOBACZ TEŻ:

Ekspert nie wierzy w rezygnację Huybrechtsa. “Spróbuje zagrać nawet z kontuzją”

ZOBACZ TEŻ
Gilding się obudził. Ratajski odpadł z World Matchplay
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama