Obserwuj nas

Newsy

Huybrechts zagra w World Cupie? Lekarz Belga ma pewne obawy

Kim Huybrechts przeszedł udaną operację złamanego obojczyka. 38-letni Belg może teraz rozpocząć żmudną rekonwalescencję. O aktualnym stanie zdrowia zawodnika dla flamandzkiego dziennika “Het Nieuwsblad” wypowiedział się chirurg ortopeda opiekujący się darterem – dr Nick Jansen.

Źródło: Sven Mandel

Przypomnijmy – Kim Huybrechts został pobity po meczu piłkarskiego finału Pucharu Belgii. Doznał przy tym podwójnego złamania obojczyka. Konieczne było przeprowadzenie operacji. – Przebiegła ona pomyślnie – powiedział flamandzkiemu dziennikowi “Het Nieuwsblad” chirurg-ortopeda dr Nick Jansen. Lekarz prowadzący terapię belgijskiego zawodnika posiada ponad 15-letnie doświadczenie. Specjalizuje się w leczeniu urazów barku, kolana oraz urazów sportowych.

Dzień po operacji Kimowi pozwolono wrócić do domu. Na początku tego tygodnia rozpoczął rehabilitację. – Musi się jak najszybciej ruszyć, ramię jest ustabilizowane. Może wykonać kilka drobnych ruchów, ale w tej chwili absolutnie nie wolno mu rzucać lotkami – podkreślił dr Jansen i dodał – jeśli po tym okresie okaże się, że rana dobrze się zagoiła i czuje się wystarczająco dobrze, to możemy rozważyć zwiększenie jego aktywności. Rozpoczną się zajęcia z fizjoterapeutą.

Ambicja ponad wszystko

Huybrechts ma nadzieję powrócić do tarczy na przestrzeni najbliższych kilku tygodni. Jednym z jego celów jest turniej kwalifikacyjny do Flanders Darts Trophy – rozgrywek z cyklu European Tour w rodzinnym mieście Huybrechtsa – Antwerpii. Kwalifikacje do zaplanowanego na 6-8 września turnieju odbędą się już 13 czerwca. – Kim zdążył powiedzieć mi, że za wszelką cenę chce zagrać w kwalifikacjach, które rozpoczną się za cztery tygodnie, nieważne czy mu pozwolimy, czy nie – powiedział dr Jansen i dodał – dałem mu jasno do zrozumienia, że nie będzie w stanie grać na optymalnym poziomie. Motywacja jest u niego bardzo wysoka, co jest dobre, ale Kim nie będzie jeszcze notował wielkich wyników – twierdzi dr Jansen.

Skąd to przekonanie? – Nadal będzie mu brakować niezbędnej siły w barku, a precyzja nie będzie jeszcze taka, jak powinna. – opisał sytuację lekarz Kima. – To inna sytuacja niż w wypadku np. kolarza, który po tygodniu może znowu uprawiać sport, bo musi wykonywać głównie pracę nogami – kontynuował wątek Jansen. – Jeśli po sześciu tygodniach zdjęcie rentgenowskie wykaże jakąś formę zwapnienia, uważamy, że uzasadnione jest ponowne wykonanie obciążenia wyczynowego. Ruch dartera odbywa się głównie w stawie kulistym, a nie przez obojczyk, ale po zaledwie czterotygodniowej rehabilitacji optymalna wydajność nie wchodzi w rachubę – podsumował.

Jeśli Huybrechts zdecyduje się na grę w kwalifikacjach, można się spodziewać, że spróbuje wystąpić także w World Cup of Darts w dniach 27-30 czerwca. Teoretycznie miejsce wciąż może wywalczyć sobie Mike de Decker, ale by wyprzedzić Hurricane’a w światowym rankingu przed dniem cut-offu do World Cupu, musiałby wygrać Dutch Darts Championship, czyli siódmy w tym roku turniej European Touru.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama