Obserwuj nas

Newsy

Klamra Smitha w Sheffield. “Byłem wyczerpany po meczu z Nathanem”

Michael Smith pokonał Nathana Aspinalla, aby wywalczyć miejsce w fazie play-off Premier League Darts 2024. Dodatkowo sięgnął po tytuł w czwartkowej kolejce w Sheffield, pokonując dodatkowo Luke’a Littlera i Luke’a Humphriesa. Po turnieju nie krył zadowolenia.

Michael Smith (L) i Nathan Aspinall (fot. PDC)

Michael Smith – jak jak w zeszłym sezonie – triumfował w Sheffield. Tym razem wygrana miała słodszy smak, bo dało mu to awans do ostatniej nocy Premier League 2024. Po drodze najważniejszy był triumf z Nathanem Aspinallem. – Czułem się po nim wyczerpany – przyznał Bully Boy. – To było dla mnie duże przeżycie, bo to mój przyjaciel, ale musiałem wykonać swoją pracę – dodał.

Mistrz świata z 2023 roku spiął klamrą cały sezon zasadniczy. Okazał się najlepszy podczas pierwszej nocy w Cardiff – na sam koniec podwoił dorobek. – To dodaje mi ogromnej pewności siebie przed wizytą w O2. To będzie jak inny turniej. Wiąże się z tym inna atmosfera. Muszę przyjechać z najlepszym możliwym poziomem – zaznaczył.

Przeciwnikiem Smitha w półfinałowej rozgrywce będzie Luke Littler, którego pokonał także w Sheffield. – Wiem, że mam z nim niezły bilans, ale obecnie nie ma on żadnego znaczenia – stwierdził triumfator Grand Slam of Darts 2023.

Drugą parę półfinałową w Londynie utworzą Luke Humphries oraz Michael van Gerwen. Zawodnicy także spotkali się w Sheffield tuż przed finałem. Podobnie jak w większości konfrontacji w tym roku – lepszy okazał się Anglik. Żadnemu z nich nie udało się jednak triumfować po raz piąty w obecnym sezonie, bo pogodził ich Smith. Pobicie tego rekordu będzie musiało poczekać przynajmniej do kolejnej edycji.

Transmisja z nocy finałowej Premier League Darts 2024 w najbliższy czwartek od godziny 20:00 w Viaplay oraz PDC.tv.


Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama