Obserwuj nas

Newsy

Scott Williams jest wielki! Van Gerwen odpada z mistrzostw świata

Scott Williams dokonał niemożliwego! Po świetnym spotkaniu Anglik pokonał Michaela van Gerwena 5:3, gwarantując sobie miejsce w półfinale mistrzostw świata. Dla Williamsa to największy sukces w karierze.

Źródło: Professional Darts Corporation

Początek spotkania niespodziewanie należał do Anglika, który mimo kilku pudeł na podwójnych ostatecznie wygrał pierwszego seta wynikiem 3:1.

Druga oraz trzecia partia przebiegły pod dyktando MvG, chociaż dalej nie mógł on znaleźć odpowiedniej dyspozycji przy kończeniu legów. Mimo to fenomenalny dystans i średnia drugiego seta, ponad 110-punktowa, pozwoliły mu na chwilę odetchnąć.

Kolejne dwa sety to narastające problemy Holendra, które skrupulatnie wykorzystał Scott Williams. Dwa sety wygrane 3:0 sprawiły, że Anglik mógł zacząć marzyć o wygranej nad turniejową “dwójką”.

Siódma partia potwierdziła tylko, że jeden słabszy mecz, który przytrafia się van Gerwenowi w niemal każdym turnieju, przypadł właśnie na to spotkanie. Tym samym Anglik zgarnął kolejnego seta i był o krok od półfinału.

Ostatnia partia to kolejny popis umiejętności Anglika, który bezwzględnie wykorzystał problemy rywala. Przez długi okres ósmego seta MvG grał na 70-punktowej średniej! To nie mogło wystarczyć na ćwierćfinał mistrzostw świata. Porażka trzykrotnego triumfatora imprezy to bez wątpienia największa sensacja turnieju.


Mistrzostwa świata PDC 2024 – ćwierćfinał:

🇳🇱 (2) Michael van Gerwen 3:5 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Williams

(0:3, 3:1, 3:2, 0:3, 0:3, 3:0, 1:3, 1:3)

Średnia: 93,41 – 96,32

Podwójne: 28,9% (11/38) – 40,9% (18/44)

Maksy: 11 – 12

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama