Obserwuj nas

Newsy

Littler kontynuuje marsz! Młodzieniec rywalem Crossa w półfinale

Luke Littler dołącza do grona półfinalistów tegorocznych mistrzostw świata! Anglik pewnie pokonał w ćwierćfinale Brendana Dolana, oddając mu zaledwie jednego seta.

Źródło: Sky Sports

Pierwszy set rozpoczął się niespodziewanie od dwóch legów przewagi Irlandczyka, co jednak jego rywal bardzo sprawnie przeciągnął na swoją stronę, doprowadzając do decidera i wygrywając partię 3:2.

Powrót po przerwie wyszedł Littlerowi wręcz wybitnie. Jego średnia setowa osiągnęła wartość 121,86, co jest drugim najlepszym wynikiem tych mistrzostw. Dolan nie miał w tej odsłonie nic do powiedzenia, ani razu nie podszedł do podwójnych i na tablicy wyników szybko zrobiło się 2:0.

Trzeci set nie był już tak jednostronny, ponownie obejrzeliśmy decidera. Historymaker pokazywał, że wcale nie zamierza się poddać. Powoli podnosił swój poziom, jednak znowu zderzył się ze ścianą w postaci świetnie grającego Anglika. 

Czwarta partia, to kolejny popis The Nuke’a. Dolan przyniósł sobie krótki moment pocieszenia kończąc 142, ale to młodzieżowy mistrz świata wygrał 3:1. W kolejnej partii Irlandczyk dopisał do swojego konta pierwszy duży punkt, wykorzystując słabszą chwilę rywala, który w tym secie zaliczył aż dziewięć pudeł przy zakończeniach.

Szósta odsłona meczu, to powrót do dominacji Littlera. Na otwarcie popisał się checkoutem ze 140, a potem wykorzystał dwie zmarnowane podwójne przeciwnika i bez problemów wygrał ostatniego seta do zera.

Fantastyczny szesnastolatek melduje się tym samym w półfinale mistrzostw świata, gdzie zmierzy się z autorem cudownego comebacku w pierwszym ćwierćfinale – Robem Crossem.

Mistrzostwa świata PDC 2024 – ćwierćfinał:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler 5:1 🍀 (28) Brendan Dolan

Średnia: 101,93 – 86,45

Podwójne: 47,06% (16/34) – 44,44% (8/18)

Maksy: 5 – 4

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona