Obserwuj nas

Newsy

O krok od perfekcji! Białecki w finale tygodnia MODUS Super Series

Sebastian Białecki przypieczętował zwycięstwo w grupie C, wygrywając cztery z pięciu meczów podczas piątkowych zmagań. Tym samym Polak zapewnił sobie miejsce w sobotnim finale tygodnia. Na drodze do perfekcyjnego bilansu 10 zwycięstw stanął Harry Ward, który powstrzymał Bolta w meczu ostatniej kolejki.

Źródło: Professional Darts Corporation

Wydawało się, że seria zwycięstw Białeckiego skończy się już w pierwszym meczu sesji. W pojedynku z Patrickiem van den Boogaardem na tablicy widniał już wynik 0:3, a Bolt miał duże problemy z trafieniem podwójnej. Szczęście uśmiechnęło się jednak do naszego reprezentanta – na przestrzeni całego meczu Holender spudłował 10 lotek meczowych! Sebastian zaczął trafiać podwójne, co pozwoliło na odwrócenie losów spotkania.

Większych problemów Łodzianin nie miał w dwóch kolejnych pojedynkach – przeciwko Geoffowi Murrayowi i Willemowi Mandigersowi 19-latek stracił tylko jednego lega, prezentując bardzo dobry, 90-punktowy poziom. Co ciekawe, dla Mandigersa była to 20. porażka z rzędu…

W spotkaniu z Richardem Hoseyem Sebastian zagrał swój najlepszy mecz w tym tygodniu – do trzycyfrowej średniej zabrakło jednej lepszej lotki na podwójnej. Anglik również pokazał się ze znakomitej strony, popisując się m.in. 142-punktowym finiszem, ale na Polaka to wciąż było za mało.

Jedyną porażkę w grupie Sebastian poniósł w meczu z Harrym Wardem, który skończył zmagania na drugim miejscu. Do perfekcji zabrakło naszemu reprezentantowi trafienia jednej z dwóch lotek meczowych. Tego dnia Anglik nie przegrał żadnego spotkania.


Wyniki:

🇵🇱 Sebastian Białecki (81,86) 4:3 🇳🇱 Patrick van den Boogaard (80,06)

🇵🇱 Sebastian Białecki (91,57) 4:1 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Geoff Murray (84,80)

🇵🇱 Sebastian Białecki (88,41) 4:0 🇳🇱 Willem Mandigers (73,14)

🇵🇱 Sebastian Białecki (99,43) 4:2 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Richard Hosey (95,82)

🇵🇱 Sebastian Białecki (85,47) 3:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Harry Ward (85,91)

Białecki i Ward wyraźnie zdominowali zmagania w grupie C, przechodząc do finału tygodnia. Dalsze miejsca zajęli Hosey, van den Boogaard i Murray. Na pochwałę zasługuje Holender, którego poziom wyraźnie poprawił się na sam koniec zmagań. Tabelę z zerowym dorobkiem zamknął Mandigers.

Tabela grupy C

LPZawodnikBilansPunkty
1Sebastian Białecki 🇵🇱+1818
2Harry Ward 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿+916
3Richard Hosey 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿010
4Patrick van den Boogaard 🇳🇱+28
5Geoff Murray 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿-58
6Willem Mandigers 🇳🇱-240


Do finału tygodnia awansuje sześciu graczy, którzy zostaną podzieleni na dwie grupy. Do grupy nr 1 awansował już Littler, teraz dołączył do niego Ward. Białecki jest już w grupie nr 2, którą uzupełnią gracze z 1. i 3. miejsca wciąż grającej grupy B – do niej należą Andy Boulton, Jelle Klaasen, Alexander Merkx, Jordan Brooks oraz Mark Hylton.

MODUS Super Series – uczestnicy finału 9. tygodnia

Grupa 1Grupa 2
Luke Littler 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿Sebastian Białecki 🇵🇱
Harry Ward 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿[1. zawodnik grupy B]
[2. zawodnik grupy B][3. zawodnik grupy B]


Do fazy play-off awansuje po dwóch najlepszych graczy z obu grup. Pełna stawka uczestników zostanie wyłoniona po spotkaniach grupy B, która startuje o godzinie 23. Sesja finałowa odbędzie się w sobotę. Wszystkie mecze rozgrywek MODUS Super Series można oglądać na oficjalnym kanale YouTube.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama