Obserwuj nas

Newsy

Wielki comeback Humphriesa! W Grand Prix faworyci grają dalej

W grze pozostało już tylko czterech. Piątkowa sesja World Grand Prix okazała się szczęśliwa dla rankingowej czołówki – do półfinałów awansowało trzech z sześciu najwyżej rozstawionych graczy. Show skradł Luke Humphries, który po kapitalnym comebacku pokonał Petera Wrighta. Pewne zwycięstwa odnieśli Gerwyn Price oraz Michael Smith. W sobotę ponownie obejrzymy również Joe Cullena.

Źródło: Professional Darts Corporation

Sesja nie zaczęła się nader emocjonująco. Gerwyn Price gładko rozprawił się z Martinem Schindlerem, tracąc zaledwie jednego lega. Niemiec już od początku miał problemy z kończeniem partii, marnując w pierwszej partii pięć lotek na przełamanie. Awans Walijczyka ani przez chwilę nie był zagrożony – szczególnie, że on sam też podniósł swój poziom względem gry w poprzednich rundach.

Równie gładko Michael Smith poradził sobie z Andrew Gildingiem. Jedyne emocje w tym spotkaniu pojawiły się w trzecim secie, gdy triumfator UK Open doprowadził do decidera. W końcowym rozrachunku jednak i ta partia padła łupem urzędującego mistrza świata – to oznacza, że do półfinałów zarówno Price, jak i Smith podejdą bez przegranego seta.

Najlepszym meczem sesji było starcie Petera Wrighta z Luke’iem Humphriesem. Raz, że obaj gracze zaprezentowali się ze świetnej strony pod względem czystego poziomu, dwa – że wreszcie nie zabrakło emocji. Choć przy wyniku 2:0 wydawało się, że Szkot miał spotkanie pod pełną kontrolą, od trzeciego seta Cool Hand rozpoczął pogoń. Ta szybko by się skończyła, gdyby w czwartej partii Snakebite wykorzystał którąś z trzech lotek meczowych – Humphries wykorzystał jednak pomyłki dwukrotnego mistrza świata, doprowadzając do piątego seta. Tam w deciderze Anglik nie dał się przełamać, kompletując imponującą remontadę.

 

 

Decidera dostaliśmy także w starciu Chrisa Dobeya z Joe Cullenem. Triumfator turnieju Masters nie zagrał już tak dobrze, jak przeciwko van Gerwenowi, podczas gdy Rockstar był po prostu wystarczająco dobry. Raz inicjatywę miał jeden, raz drugi, ale ostatecznie wszystko i tak skończyło się w piątym secie. Z niego zwycięsko wyszedł Cullen, w imponujący sposób kończąc 121-punktowy checkout na czerwonym środku.

 

 

 

World Grand Prix 2023 – wyniki ćwierćfinałów:

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (4) Gerwyn Price (90,73) 3:0 🇩🇪 Martin Schindler (79,77)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Michael Smith (87,69) 3:0 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Andrew Gilding (83,98)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (3) Peter Wright (90,92) 2:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (6) Luke Humphries (92,32)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Joe Cullen (86,81) 3:2 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Chris Dobey (82,98)

World Grand Prix 2023 – pary półfinałowe:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Michael Smith – 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (4) Gerwyn Price

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Joe Cullen – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (6) Luke Humphries

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama