Obserwuj nas

Newsy

O włos od comebacku. Ratajski odpadł z UK Open

Krzysztof Ratajski przegrał z Mervynem Kingiem w meczu 5. rundy UK Open. Polak przegrywał już 4:9 i choć zdołał ugrać pięć kolejnych partii, w deciderze musiał uznać wyższość Anglika. To oznacza, że w turnieju nie ma już żadnego z naszych reprezentantów.

Źródło: Professional Darts Corporation

Obaj zawodnicy rozpoczęli dość powoli i niepewnie, jednak z biegiem czasu to Anglik zaczął łapać wiatr w żagle. W trzecim legu wykorzystał fatalną postawę Polaka na podwójnych i udało mu się przełamać. Tej sztuki dokonał ponownie dwie partie później i po pierwszych 5 legach na tablicy wyników posępnie widniało 1:4.

Mimo to Polski Orzeł wziął się w garść i udało mu się w ósmej odsłonie przełamać powrotnie, kończąc z wartości 135 punktów. Rywal nie chciał dać mu rozwinąć skrzydeł, samemu zamykając 155 oczek, jednak mimo to Ratajski zmniejszył stratę po 10 partiach do dwóch legów, zaliczając po drodze swojego pierwszego w tym meczu maksa.

Po tym obaj zawodnicy udali się na przerwę, z której w lepszej formie wrócił niestety Anglik. Szybko wygrane trzy odsłony mogły boleć Krzysztofa o tyle bardziej, że i on miał w nich swoje szanse na podwójnych. Wynik 4:9 stawiał go w sytuacji bez wyjścia – musiał wygrać 6 partii z rzędu.

Czym byłby jednak mecz naszego rodaka bez doprowadzenia kibiców na skraj wytrzymałości. Następne pięć partii padło jego łupem, nawet gdy momentami wydawało się, że trzyma się w rywalizacji ledwie na włosku. Otrzymaliśmy zatem decidera, w którym to Ratajski rzucał jako pierwszy, lecz w tym momencie niestety zgubił gdzieś moc punktową. Ostatecznie miał dwie lotki meczowe, ale te okazały się nieskuteczne, a z tego skrzętnie skorzystał King.

 

UK Open 2024 – 5. runda:

🇵🇱 Krzysztof Ratajski 9:10 :england: Mervyn King

Średnia: 88,83 – 88,97

Podwójne: 34,6% (9/26) – 40,0% (10/25)

Maksy: 2 – 2

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Kristof

    3 marca, 2024 o 13:32

    Ach te podwójne jego.Dramat.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama