Obserwuj nas

Newsy

Poziom z innej planety! Dominacja Humphriesa w Monachium

W Monachium król był tylko jeden! Luke Humphries pokonał Michaela van Gerwena w finale drugiego turnieju z cyklu European Tour. O genialnej dyspozycji Anglika niech świadczy fakt, że na koniec znów przebił 110-punktową średnią, oddając tylko jednego lega. Dla mistrza świata to szósty w karierze triumf w European Tourze.

Źródło: Professional Darts Corporation

W poniedziałek podczas wieczornej sesji rozegrano siedem spotkań – ćwierćfinały, półfinały oraz wielki finał. Wśród czterech pierwszych meczów najwięcej emocji dostarczyło starcie Josha Rocka z Gerwynem Price’em, zakończone decideremRocky był zmuszony do przełamania mistrza świata i choć pod koniec był już nisko ustawiony, Walijczyk wykorzystał pierwszą lotkę na podwójnej dziewiątce. Danny Noppert, mimo genialnej 107-punktowej średniej, ugrał z Humphriesem zaledwie dwa legi – podobnie jak Jermaine Wattimena z van Gerwenem. Do najlepszej czwórki awansował również reprezentant gospodarzy. Martin Schindler po świetnym meczu wyeliminował Nathana Aspinalla.

Półfinały okazały się wyjątkowo jednostronne. W pierwszym Price sam przekreślił swoje szanse, pudłując czternaście lotek na podwójnych. Humphries zaliczył tyle samo pomyłek, ale był znacznie mocniejszy na punktacji, wygrywając 7:3. Schindlera stać było jedynie na dwa legi z van Gerwenem, który nie był może nieosiągalny, ale regularnie robił “właściwe rzeczy we właściwych momentach”.

Finał stał pod znakiem rewanżu za spotkanie sprzed dwóch lat, gdy Humphries w drodze po tytuł pokonał van Gerwena 7:0. Na nieszczęście trzykrotnego mistrza świata, rewanż okazał się nieudany. Pierwsze przełamanie przyszło już w trzecim legu. Chwilę później Anglik rzucił dwie 11. lotki z rzędu, doprowadzając do stanu 5:1. MvG nie grał źle, ale nie miał nic do powiedzenia. W ósmej partii Humphries zamknął 170 punktów i było jasne, że w tym meczu już nic nie mogło się wydarzyć. Faworyt nie okazał w tym turnieju choćby cienia słabości!

 

 

GERMAN DARTS GRAND PRIX 2024 – KOMPLET WYNIKÓW

 

German Darts Grand Prix 2024 – wyniki:

Ćwierćfinały:

(6) Josh Rock (99,99) 5:6 :wales: (3) Gerwyn Price (101,05)

🇳🇱 (10) Danny Noppert (106,44) 2:6 :england: (2) Luke Humphries (106,94)

:england: Nathan Aspinall (93,99) 4:6 🇩🇪 Martin Schindler (100,83)

🇳🇱 (8) Michael van Gerwen (95,37) 6:2 🇳🇱 Jermaine Wattimena (95,36)

Półfinały:

:wales: (3) Gerwyn Price (92,32) 3:7 :england: (2) Luke Humphries (99,93)

🇩🇪 Martin Schindler (96,63) 2:7 🇳🇱 (8) Michael van Gerwen (101,00)

Finał:

🏆 :england: (2) Luke Humphries (112,66) 8:1 🇳🇱 (8) Michael van Gerwen (96,80)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama