Obserwuj nas

Newsy

“Brak szacunku”. Dobey zirytowany niemiecką publicznością

Chris Dobey przegrał z Martinem Schindlerem w meczu 1/8 finału German Darts Grand Prix. Mecz stał na niezłym poziomie, ale częściowo został przyćmiony przez zachowanie publiczności. Anglik, regularnie wygwizdywany przy swoich rzutach, nie ukrywał niezadowolenia za pośrednictwem social mediów.

Źródło: Professional Darts Corporation

Niemieccy kibice znani są z aktywnej postawy podczas turniejów European Touru. O ile dopingowanie swoich jest w pełni naturalne, tak deprymowanie przeciwników od lat uchodzi za jeden z najbardziej kontrowersyjnych aspektów imprez rozgrywanych w Niemczech.

Dobey w meczu z Schindlerem nie mógł liczyć na taryfę ulgową – dość powiedzieć, że każde podejście do podwójnych wiązało się z falą gwizdów. Anglik starał się robić dobrą minę do złej gry, reagując na ciągłe gwizdy uśmiechem, ale po spotkaniu skomentował tę sytuację.

Wow! Jak oni mają czelność narzekać, że sami są wygwizdywani w Wielkiej Brytanii? Świetny mecz, ale publiczność okazała brak szacunku” – napisał za pośrednictwem platformy X.

 

 

Wpis można traktować chociażby jako odniesienie do innego z Niemców – Ricardo Pietreczki, który po przegranym spotkaniu w Grand Slamie 2023 przeciwko Beau Geaves podczas następnego meczu był wyraźnie obrażony na angielską publiczność, stroniąc od jakichkolwiek interakcji nawet przy wejściu na scenę.

Wpis Hollywooda spotkał się z mieszanymi reakcjami. Choć część fanów w pełni podziela jego stanowisko, nie brakuje opinii, że to bardzo nieprofesjonalne zachowanie, a na niemieckich graczach nie powinna przecież ciążyć odpowiedzialność za kibiców.

Takich obrazków nie oglądaliśmy podczas pierwszego w tym sezonie European Touru, rozgrywanego w belgijskim Wieze. Wówczas gracze z zagranicy nie szczędzili pochwał wobec lokalnych kibiców.

Dobey w poprzednich rundach German Darts Grand Prix pokonał Krzysztofa Ratajskiego oraz Viktora Tingstroema. Schindler – ostatni z niemieckich graczy w turnieju – w ćwierćfinale zagra z Nathanem Aspinallem. 

ZOBACZ TEŻ
Women's World Matchplay 2024 - wyniki, drabinka, gdzie oglądać?
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama