Obserwuj nas

Newsy

Price odpada z Grand Slamu! Spektakularny wieczór Gary’ego Andersona

Za nami cztery pierwsze spotkania 1/8 finału Grand Slam of Darts.. Środowa sesja stała pod znakiem czystej sportowej jakości – królem sceny był niewątpliwie Gary Anderson, który wyeliminował głównego faworyta do zdobycia tytułu – Gerwyna Price’a. Z turniejem pożegnał się również Krzysztof Ratajski.

Źródło: Professional Darts Corporation

Starcie Polaka z Joshem Rockiem było pierwszym spotkaniem środowej sesji. Ten mecz nie napisał jednak żadnej większej historii – choć pojedynek stał na wysokim poziomie, można odnieść wrażenie, że rozstrzygnął się w kilku pierwszych legach – to wtedy Ratajski miał ogromne problemy na podwójnych, podczas gdy Rock był momentami nieomylny na zakończeniach. Choć Polish Eagle długimi fragmentami dorównywał Irlandczykowi pod względem gry na punktacji, Rock niemal perfekcyjnie wykorzystywał błędy Ratajskiego – na tyle, by wygrać całe spotkanie 10:5.

Drugim ćwierćfinalistą został James Wade. Zwycięzca grupy A wyeliminował Chrisa Dobeya, aczkolwiek sam mecz był wyjątkowo zacięty. Choć starszy z Anglików prowadził już 9:5, Hollywood zdołał odrobić trzy kolejne partie. Niewiele brakowało, by doszło nawet do decidera – The Machine zmarnował mnóstwo lotek meczowych, jednak Dobey nie potrafił z tego skorzystać. O losach meczu przesądziły trzy pomyłki na podwójnej osiemnastce, tym razem bezwzględnie wykorzystane przez Wade’a.

Hitem sesji było starcie Gary’ego Andersona z Gerwynem Price’em, zapowiadane jako rewanż za finał sprzed pięciu lat. Tym razem pojedynek z Icemanem na wielkiej scenie okazał się dla Szkota szczęśliwy – Flying Scotsman nic nie robił sobie ze świetnej punktacji rywala, nawet przebijając go w tym aspekcie. Anderson z większą regularnością odnajdywał wizyty z przynajmniej dwiema potrójnymi, dzięki czemu już w pierwszej sesji wyszedł na dwulegowe prowadzenie. W tym spotkaniu Price prowadził zresztą tylko raz – w momecie, gdy na tablicy pojawił się wynik 1:0. Od tamtej pory mecz był prowadzony pod dyktando Andersona, który ostatecznie wygrał 10:6.

Sesję zamknęło starcie Luke’a Humphriesa z Ryanem Searle’em. Triumfator World Grand Prix potwierdził znakomitą dyspozycję, kończąc mecz na ponad 105-punktowej średniej i z wynikiem 10:7. Searle’owi trzeba jednak oddać, że robił wszystko co w jego mocy, by powstrzymać Cool Handa. W kolejnej rundzie Humphries zmierzy się z Andersonem.

 

Grand Slam of Darts 2023 – wyniki 1/8 finału (środa)

☘️ Josh Rock (97,38) 10:5 🇵🇱 Krzysztof Ratajski (98,48)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 James Wade (94,56) 10:8 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Chris Dobey (96,46)

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (5) Gerwyn Price (103,54) 6:10 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Gary Anderson (104,96)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (4) Luke Humphries (105,42) 10:7 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ryan Searle (98,82)


Grand Slam of Darts 2023 – pary 1/8 finału (czwartek)

🇺🇸 Stowe Buntz – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Andrew Gilding

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Steven Bunting – 🇳🇱 (7) Danny Noppert

🇳🇱 (3) Michael van Gerwen – 🇦🇺 Damon Heta

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (6) Nathan Aspinall

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Oko Tygra

    Oko Tygra

    16 listopada, 2023 o 11:30

    Gary niczym Maryla Rodowicz – wskrzeszany co roku przed mistrzostwami świata.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama