Sensacja w Indiach! Mahi Bosmia z biletem na mistrzostwa Azji

W hinduskim turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Azji najlepsza okazała się być osiemnastolatka, Mahi Bosmia. Młoda zawodniczka zapewniła sobie tym samym udział w imprezie, która zostanie rozegrana w październiku.

Mahi Bosmia i Vikehelie Suohu. Źródło: Indian Darts Federation

W ten weekend rozegrany został organizowany przez Indian Darts Federation turniej kwalifikacyjny do PDC Asian Championship. Zakończył się zwycięstwem zaledwie osiemnastoletniej darterki. Mahi Bosmia w finale zmagań pokonała Vikehelie Suohu 6:3, tym samym zapewniając sobie miejsce w tegorocznych mistrzostwach Azji. Znajdzie się ona więc w gronie 48 zawodników, którzy w październiku zawalczą o bilet do Alexandra Palace.

Bosmia w drodze do finału pewnie pokonywała przeciwników, tracąc zaledwie dwa legi. W 1/8 finału wygrywając do zera, odesłała do domu Rajkumara Chhedę. Ćwierćfinałowe spotkanie rozegrała na najwyższej średniej turnieju, 78,93, a w półfinale znów dość wyraźnie zwyciężyła kolejnego rywala – Hawaldarem Amare. Finałowe spotkanie przeciwko Vikehelie Suohu było już bardziej zacięte, ale osiemnastolatka i w tym meczu zdołała pokazać wyższość, ogrywając zawodnika z Nagaland 6:3. Suohu zaliczył tym samym już drugą porażkę w finale turnieju kwalifikującego do mistrzostw Azji. W 2021 przegrał on bowiem tę samą batalię z Nitinem Kumarem.

Mahi Bosmia, choć być może nieznana szerszej publiczności, postawiła już pierwsze darterskie kroki w turniejach organizowanych przez WDF. Pokazała się między innymi w tegorocznym Dutch Open. Dotarła tam do 1/8 finału, gdzie uległa Rhian O’Sullivan 1:4. W pierwszym starciu tych zawodów doskonale zagrała z Jo Rolls, wygrywając 3:1. Podczas tego spotkania Bosmia zakończyła lega w 16 lotkach, a także zanotowała wysoki finisz z 113 punktów.

Teraz młoda zawodniczka z Indii może przygotowywać się na zmagania w PDC Asian Championship. Zawody te rozegrane zostaną w dniach 17-20 października w filipińskiej Manili, a na starcie pojawi się 48 najlepszych zawodników z kontynentu. Na najlepszą dwójkę czeka kwalifikacja do grudniowych mistrzostw świata w Alexandra Palace. Zwycięzca zapewni sobie również miejsce w Grand Slamie.

Poza wszelkim zasięgiem. Littler triumfatorem World Series of Darts Finals!