Obserwuj nas

Newsy

Sierpień 2023 w World Darts Federation

W sierpniu powracają europejskie rozgrywki rankingowe. Ich gospodarzami będą belgijska Antwerpia oraz szwedzkie Malmö. W połowie miesiąca odbędzie się również pierwszy w tym roku turniej rangi platynowej, gdzie poza bezpośrednim awansem na mistrzostwa świata w 2024 roku, Haupai Puha oraz Andy Baetens podejmą walkę o prowadzenie w rankingu międzynarodowym.

Źródło: Nederlandse Darts Bond

Antwerp Open oraz Belgium Open 2023

Belgijskie zmagania są stałym elementem kalendarza rozgrywek rangi World Darts Federation. Pierwsze finały odbywały się już w latach 80. ubiegłego wieku. Puchary we flamandzkich arenach wznosili w przeszłości Phil Taylor, Dennis Priestley oraz Martin Adams. W tym roku powalczą o nie Andy Baetens 🇧🇪 (lider rankingu międzynarodowego), Mark Barilli 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (pięciokrotny uczestnik mistrzostw świata WDF) oraz Liam Maendl-Lawrance 🇩🇪 (objawienie sezonu). W turnieju pojawi się też polski akcent, gdyż na listach startowych znajduje się Sebastian Steyer 🇵🇱.

Wśród kobiet warto obserwować mecze Rhian O’Sullivan 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (uczestniczki tegorocznego Women’s World Matchplay), Dety Hedman 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 oraz Monique Lessmeister 🇩🇪 (finalistki tegorocznego Helvetia Open). Kolejną próbę powrotu do światowej czołówki ogłosiła również Irina Armstrong 🇩🇪, wielokrotna medalistka międzynarodowych pucharów WDF.

Japan Open oraz Bud Brick Memorial 2023

Azjatyccy darterzy wezmą udział w 48. edycji Japan Open, która po raz drugi zostanie uzupełniona dodatkowym turniejem rankingowym odnoszącym się do postaci Bayarda Bricka, istotnej persony dla rozwoju japońskiego darta. Brick przez ponad 25 lat był menedżerem drużyny Japonii, a w latach 1983-2000 pełnił funkcję zastępcy prezydenta World Darts Federation. Pierwszymi triumfatorami memoriału zostali w ubiegłym roku Paul Lim 🇸🇬 oraz Mayumi Ouchi 🇯🇵. Udział w tegorocznych rozgrywkach zapowiedzieli liderzy japońskiego darta, choć część z nich może być zmęczona po rozgrywanych turniejach PDC Asian Tour w Tajlandii.

Australian Darts Open, Pacific Masters oraz Murray Bridge Classic 2023

Australia będzie gospodarzem pierwszego w tym roku turnieju rangi platynowej. Po odwołaniu World Masters, planowane rozgrywki w Australii są siłą rzeczy kluczowym punktem tej części sezonu, choć mimo to wielu zawodników ze światowej czołówki odmówiło udziału w rywalizacji. O tytuł mistrza Australian Open, a jednocześnie o miejsce lidera w rankingu światowym rywalizować będą rozstawieni Andy Baetens 🇧🇪 oraz Haupai Puha 🇳🇿. Ten pierwszy może jednak zbudować odpowiednią przewagę nad rywalem poprzez dobre wyniki w turniejach rozgrywanych w Antwerpii i z większym spokojem przystąpić do obrony pozycji lidera.

Australian Darts Open to turniej rozgrywany od 2019 roku. Do tej pory najlepszymi w rywalizacji mężczyzn byli Damon Heta oraz Raymond Smith. Obaj Australijczycy w ostatnich latach wielokrotnie potrafią zaskoczyć swoich rywali niesamowitą grą. Turniejem uzupełniającym jest rozgrywany już od 1978 roku Pacific Masters. Na liście zwycięzców nie brakuje legend. Po triumf w Pacific Masters sięgnęli w przeszłości m.in. Eric Bristow, Bob Anderson oraz Raymond van Barneveld. Tydzień po rozgrywkach w Moamie, zawodnicy z Australii oraz Nowej Zelandii przystąpią do drugiej edycji turnieju Murray Bridge Classic.

Swedish Open oraz Swedish Masters 2023

Przed nami jeden z najstarszych wciąż aktywnych turniejów darterskich rozgrywanych na świecie. Pierwsza edycja Swedish Open odbyła się w 1969 roku. Choć w ostatniej dekadzie turniej stracił na swoim znaczeniu, udziałem w rywalizacji zainteresowani są zawodnicy z wielu kontynentów. Zgodnie z listą startową, udostępnioną publicznie za pośrednictwem aplikacji DartConnect, wśród zgłoszonych zawodników należy wyróżnić Vitora Charruę 🇮🇸 (posiadacza bujnego wąsa oraz tegorocznego reprezentanta Islandii podczas World Cup of Darts), Valtersa Melderisa 🇱🇻 (zwycięzcy trzech tegorocznych turniejów WDF) oraz Berry’ego van Peera 🇳🇱. Swoje do udowodnienia ma również Jeffrey de Graaf 🇸🇪 (były reprezentant Holandii, który otrzymał szwedzkie obywatelstwo).

W turnieju kobiecym nie zabraknie pań z czołówki światowego rankingu. Do Malmoe zamierza przyjechać Beau Greaves 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, która w lipcu świętowała triumf w Women’s World Matchplay. Dużo do udowodnienia mają Deta Hedman 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 oraz Lorraine Winstanley 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, którym niewiele zabrakło do awansu na scenę w Blackpool. Czołową dziesiątkę rankingu światowego reprezentować będzie również Aletta Wajer 🇳🇱, a silną reprezentację gospodarzy stanowić będą Vicky Pruim 🇸🇪, Maud Jansson 🇸🇪 oraz Anna Forsmark 🇸🇪.

ZOBACZ TEŻ
Wieczór wysokich średnich! Pierwsza runda Matchplay dobiegła końca
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama