Obserwuj nas

Newsy

Smith najlepszy w Cardiff! Wright znów rozczarował

W czwartkowy wieczór mieliśmy okazję oglądać pierwszą kolejkę tegorocznej Premier League. Komplet punktów zgarnął Michael Smith, ogrywając w finale faworyta publiczności – Gerwyna Price’a.

Źródło: Professional Darts Corporation

Wieczorne granie w stolicy Walii rozpoczęli Rob Cross oraz Peter Wright. Spotkanie układało się bardzo dziwnie, bo momentami różnica w średnich dochodziła do niemal 20 punktów, a na tablicy wyników widniał remis 3:3. Jednak decydujące było przełamanie Crossa, które pozwoliło mu ostatecznie wygrać spotkanie 6:3. Poraz kolejny jednak martwi postawa Szkota, który zakończył mecz ze średnią poniżej 85 punktów…

Drugi mecz stanął już na znacznie wyższym poziomie, a Gerwyn Price udowodnił swoją moc przed własnymi kibicami i odprawił Nathana Aspinalla, kończąc na średniej ponad 100, dokładając checkout ze 124 punktów, zakończony na czerwonym środku.

Powtórka finału MŚ z 2023 roku dała nam najwięcej emocji spośród wszystkich ćwierćfinałów. Do ostatniego lega nie wiedzieliśmy, kto zapewni sobie miejsce w półfinale. Van Gerwen zaczął decidera zdecydowanie lepiej, ale ostatecznie to jego rywal zapisał na swoje konto szóstego lega. Warto zaznaczyć, że MvG zaliczył w jedenastym legu serię 12 lotek bez potrójnej z rzędu.

Ostatnie spotkanie ćwierćfinałowe nie miało raczej większej historii. Luke Littler zdominował imiennika – Luke’a Humphriesa, który momentami walczył z samym sobą i z publicznością. Finalnie to młodszy z Anglików zameldował się w półfinale, gdzie czekał już Michael Smith.

Pierwszy z meczów pófinałowych przebiegł podobnie jak ostatni ćwierćfinał. Szybka robota Gerwyna, wygrana 6:2 z, solidnie grającym, Crossem i Walijczyk pewnie zameldował się w finałowym meczu, przed swoją publicznością.

Pojedynek Smitha z Littlerem był przebiegiem podobny do meczu z MvG. Do końca spotkania panowie utrzymywali swoje liczniki, ostatecznie Littler dostał jedną lotkę meczową na podwójnej 15, ale jej nie wykorzystał. Za to Smith był bezwzględny i to on zapewnił sobie finałowe starcie z Price’em.

Finałowe starcie to koncert Smitha. Price po pierwszym wygranym legu całkowicie zgasł, a dobrze grający Angilk dopisywał na swoje konto kolejne wygrane partie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:2 i to Smith został pierwszym w 2024 roku liderem Premier League.


Premier League Darts – Noc 1 (Cardiff):

Ćwierćfinały:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross (93,65) 6:3 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright (83,78)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Nathan Aspinall (88,99) 4:6 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Gerwyn Price (100,24)

🇳🇱 Michael van Gerwen (97,14) 5:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith (94,13)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler (100,30) 6:2 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries (93,26)

Półfinały:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross (97,16) 2:6 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Gerwyn Price (101,84)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith (98,04) 6:5 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler (105,31)

Finał:

🏆 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith (98,11) 6:2 Gerwyn Price (90,82)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama