Obserwuj nas

Newsy

Syn Simona Whitlocka zadebiutuje w MODUS Super Series

Potomek legendy australijskiego darta, Mason Whitlock, w nadchodzącym tygodniu wykona kolejny krok w swoim profesjonalnym rozwoju przy tarczy. Jego debiut przypadnie na siódmy tydzień rozgrywek.

Źródło: MODUS Super Series

Jeszcze niedawno w specjalnym wywiadzie dla Łączy Nas Dart zapytany o przyszłość darta w Australii Damon Heta przewidywał, że w najbliższych latach zauważymy wzrost liczby jakościowych zawodników rodem z tego kraju. Jak się okazuje, jednym z nich może być Mason Whitlock, syn nikogo innego jak Simona Whitlocka, wicemistrza świata PDC z 2010 roku i najbardziej ikonicznego dartera z Antypodów.

Dwudziestolatek brał udział w rozgrywkach PDC Development Touru od 2021 r. Tam jego rozwój przebiegał powoli. W pierwszych 22 turniejach tylko dwukrotnie udało mu się znaleźć wśród ostatnich 64 graczy. Z biegiem czasu zaczął osiągać coraz lepsze wyniki – na przestrzeni kolejnych dziewięciu trzy razy awansował do finałowej 32. Dzięki temu w rankingu cyklu zajmuje obecnie 44-te miejsce. Zgodnie z danymi ze strony Professional Darts Players Assosiacion, rozegrał do tej pory łącznie 79 spotkań, w których wygrał 1,100£. Jego przeciętna średnia wynosi 76,43, a najwyższa jaką odnotował – 89,73. Miało to miejsce podczas meczu z Matthew Ingramem w 2023 roku.

Australijczyk będzie miał okazję pokazać się szerszej publiczności w najbliższy czwartek, 11 kwietnia. W grupie C przyjmie mu rywalizować z Aaronem Beeneyem, Owenem Bowdenem i trzema najsłabszymi graczami grupy A. Występ Masona w cyklu będzie również podniosłym momentem dla jego ojca. Rozgrywki mają miejsce bowiem w Portsmouth w Anglii, mieście, skąd pochodzi ulubiony klub piłkarski Wizarda – Portsmouth FC. Mecze debiutanta będzie można obejrzeć na kanale MODUS Super Series w witrynie YouTube.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama