Obserwuj nas

Newsy

Szagański zagra w Leverkusen! Kwalifikacje do ET7-8

“W końcu” możnaby rzec. Radek Szagański zapewnił sobie udział w European Darts Open, pokonując w decydującym meczu Ritchie’ego Edhouse’a. Z dobrej strony pokazali się także zawodnicy którym udało się uzyskać awans do obydwu turniejów: Dom Taylor, Owen Bates i Jeffrey de Graaf.

Źródło: PDC

Kwalifikacje rozegrano zgodnie z kolejnością ET, a nasza uwaga najbardziej skupiała się na występach Radka Szagańskiego. W pierwszym turnieju przebrnął pierwszą rundę, lecz w drugiej zbyt mocny okazał się Cameron Menzies. O wiele lepiej poszło mu w kolejnych eliminacjach. Najpierw dość niespodziewane do zera odprawił Berry’ego van Peera, choć średnia na poziomie 81,98 pozostawiała wiele do życzenia. W kolejnej rundzie było już znacznie lepiej – wygrał 6-3 z Chrisem Landmanem, prezentując się bardzo przyzwoicie i podnosząc poziom gry o prawie 18 punktów. Na drodze do występu w Leverkusen stał już tylko Ritchie Edhouse. Polak szybko wyszedł na prowadzenie 5-0, ale wtedy Madhouse przypuścił atak. Na szczęście Radek zachował nerwy na wodzy i po triumfie 6-3 zobaczymy go w European Tourze!

Wśród pozostałych kwalifikantów również nie brakowało historii. Do obydwu turniejów awans uzyskał Jeffrey de Graaf, który po osiągnięciu finału we wtorkowych PC Finals pokazał, że nie było to wynikiem przypadku. To samo zrobili też Owen Bates i Dom Taylor. Po tym, jak w ostatnim spotkaniu eliminacji do ET7 pokonał go Cameron Menzies grający na ponad 103-punktowej średniej, Nathan Rafferty potraktował to jako mobilizację i w meczu decydującym o udziale w ET8 odprawił z kwitkiem Christiana Pereza. W Rosmalen zobaczymy też m.in. Haupaia Puhę i Madarsa Razmę, a w Leverkusen Karela Sedlacka i Andy’ego Baetensa. Największym przegranym bez wątpienia jest Dylan Slevin, który rzucił jedyną tego dnia dziewiątą lotkę, ale nie zagwarantował sobie awansu do żadnej z edycji.

Kwalifikacje do ET7 – występy Polaków:

L80:

🇵🇱 Radek Szagański (98,55) 6:1 🇳🇱 Jurjen van der Velde (89,47)

L40:

🇵🇱 Radek Szagański (83,38) 2:6 :scotland: Cameron Menzies (96,98)


Kwalifikacje do ET8 – występy Polaków:

L80:

🇵🇱 Radek Szagański (81,98) 6:0 🇳🇱 Berry van Peer (81,89)

L40:

🇵🇱 Radek Szagański (98,59) 6:3 🇳🇱 Chris Landman (93,92)

L20:

(Q) 🇵🇱 Radek Szagański (93,85) 6:3 :england: Ritchie Edhouse (89,17)


KWALIFIKACJE DO ET7 ORAZ ET8

ET7ET8
🇳🇿 Haupai Puha🇵🇱 Radek Szagański
🇸🇪 Jeffrey De Graaf🇸🇪 Jeffrey De Graaf
🇮🇪 William O’Connor:england: Callan Rydz
🇳🇱 Niels Zonneveld:england: Matthew Dennant
:england: Ryan Meikle🇧🇪 Andy Baetens
:scotland: Cameron Menzies🇧🇪 Mike de Decker
Mickey Mansell Nathan Rafferty
:england: Owen Bates:england: Owen Bates
:england: Dom Taylor:england: Dom Taylor
🇱🇻 Madars Razma🇨🇿 Karel Sedlacek
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama