Obserwuj nas

Newsy

Twierdza została zdobyta! Ratajski w drugiej rundzie mistrzostw Europy!

Nareszcie! Krzysztof Ratajski po raz pierwszy zameldował się w 1/8 finału mistrzostw Europy. Polski Orzeł pokonał Joe Cullena 6:3, rozgrywając całkiem dobre spotkanie. Niedosyt stanowić może nietrafiona dziewiąta lotka, do której zabrakło tylko jednego lepszego rzutu.

Źródło: Professional Darts Corporation

Choć Polak wygrał przedmeczowy rzut do bulla, dzięki czemu mógł rozpoczynał pierwszego lega, nie okazało się to zbyt użyteczne. Cullen już na start przełamał Ratajskiego, korzystając z jego nieskuteczności na punktacji. Wielka historia mogła zostać napisana w drugiej partii, gdy Polish Eagle rzucił osiem perfekcyjnych lotek! Do 9-dartera zabrakło jednak tylko podwójnej dwunastki. Mimo to, Ratajski wygrał lega, błyskawicznie wyrównując stan meczu.

Ten fragment pojedynku był generalnie udany dla naszego reprezentanta, gdyż na tablicy pojawił się wynik 2:1. Do pierwszego przełamania doszło przy stanie 3:2, dzięki znakomitemu finiszowi ze 121.

Gdyby nie błędy na podwójnych w kolejnej partii, Ratajski prowadziłby już trzema legami. Niestety, tego dnia Polak nie był ostoją na podwójnej szesnastce, co pozwoliło odłamać Anglikowi. Wydawało się, że Rockstar potwierdzi odłamanie, ale tym razem to on pomylił się na doublach. Polski Orzeł trafił topa i zrobiło się 5:3.

Kolejny leg był już tym ostatnim. Mimo nerwowych lotek, Ratajski zamknął mecz na podwójnej piątce, meldując się w drugiej rundzie mistrzostw Europy.


Mistrzostwa Europy – 1. runda:

🇵🇱 (15) Krzysztof Ratajski 6:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (18) Joe Cullen

Średnie: 94,21 – 98,81

Podwójne: 33% – 20%

Maksy: 2 – 5

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Fan Ratajskiego

    Fan Ratajskiego

    27 października, 2023 o 20:32

    Świetny mecz, brawo Rataj!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona