Obserwuj nas

Newsy

VII Grand Prix POD: zakończenie z przytupem. Kciuk i Markowska najlepsi

Weekend w Sianożętach z turniejami na polskim podwórku domknął się. Sobotnie VII Grand Prix POD padło łupem Krzysztofa Kciuka i Małgorzaty Markowskiej.

Krzysztof Kciuk (fot. WDF)

Frekwencja VII Grand Prix POD utrzymała się mniej więcej na poziomie z wczoraj – w grze nie zabrakło faworytów. Niektórym jednak wcześnie powinęła się noga. Mirosław Grudziecki piątkowy triumfator – przegrał w drugiej rundzie z Romanem Tomczakiem, a na tym samym etapie Wojciech Bruliński uległ Łukaszowi Wacławskiemu. Odpadł także Jacek Krupka, ale jego wyeliminował mistrz Polski – Sylwester Karbowiak.

W ćwierćfinałach nie mieliśmy jednak szokujących wydarzeń. Na dole drabinki roiło się od wielkich nazwisk. Poza Krzysztofem Kciukiem i Tytusem Kanikiem byli tam jeszcze Sebastian Steyer i Damian Pałaszewski. Najlepszy z tej czwórki okazał się The Thumb, który w półfinale nie dał wielu szans Kanikowi. Z drugiej strony do finału wszedł Wacławski. Triumfował 5:2 z Pawłem Styczyńskim, mimo że rywal zagrał z większą średnią.

Starcie o tytuł rozpoczął lepiej były posiadacz karty PDC. Wygrał pierwsze trzy legi i zbudował odpowiednią przewagę, aby nie stresować się w dalszej części rywalizacji. Jak się okazało – nie oddał już więcej partii, więc mógł celebrować triumf.

Zacięty finał pań wygrała Małgorzata Markowska, lecz Barbara Ochman była godną przeciwniczką i urwała aż trzy legi rywalce. Triumfatorka turnieju eliminowała po drodze także m.in. Aleksandrę Białecką i Aleksandrę Grzesik-Żyłkę. Tym razem do rywalizacji nie przystąpiła Karolina Ratajska, która w Sianożętach zgarnęła dwa wcześniejsze tytuły. Pełne wyniki sobotnich rozgrywek można znaleźć tutaj.

Kolejna duża impreza pod szyldem Polskiej Organizacji Darta odbędzie się za dwa miesiące. Tarnowo Podgórne od 5 lipca zaprosi zawodników na steelowe mistrzostwa Polski.

VII Grand Prix POD 2024 – Sianożęty:


VII Grand Prix POD 2024, Panowie:


Ćwierćfinały:

🇵🇱 Łukasz Wacławski 5:3 🇵🇱 Sylwester Karbowiak

🇵🇱 Paweł Styczyński 5:4 🇵🇱 Piotr Warwas

🇵🇱 Tytus Kanik 5:3 🇵🇱 Sebastian Steyer

🇵🇱 Krzysztof Kciuk 5:3 🇵🇱 Damian Pałaszewski


Półfinały:

🇵🇱 Łukasz Wacławski (77.79) 5:2 🇵🇱 Paweł Styczyński (80.27)

🇵🇱 Krzysztof Kciuk (88.93) 5:1 🇵🇱 Tytus Kanik (80.55)


Finał:

🏆 🇵🇱 Krzysztof Kciuk (96.25) 6:1 🇵🇱 Łukasz Wacławski (84.31)


VII Grand Prix POD 2024, Panie:


Ćwierćfinały:

🇵🇱 Aleksandra Białecka 3:0 🇵🇱 Małgorzata Pacierpnik

🇵🇱 Małgorzata Markowska 3:0 🇵🇱 Sylwia Grabara

🇵🇱 Barbara Ochman 3:2 🇵🇱 Karolina Olczyk

🇵🇱 Justyna Lutycz 3:2 🇵🇱 Dominika Wolska-Nowaczek


Półfinały:

🇵🇱 Małgorzata Markowska 4:2 🇵🇱 Aleksandra Białecka

🇵🇱 Barbara Ochman 4:1 🇵🇱 Justyna Lutycz

Finał:

🏆 🇵🇱 Małgorzata Markowska (57.88) 5:3 🇵🇱 Barbara Ochman (53.19)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama