Obserwuj nas

Newsy

Stanowczy komunikat ze strony Hedman! Odmówiła gry z van Leuven

Deta Hedman w przeszłości wielokrotnie wypowiadała się przeciwko rywalizacji osób transpłciowych w kobiecych rozgrywkach darta. Tym razem jednak ze słów przeszła do czynów i gdy miała okazję zmierzyć się z Noa-Lynn van Leuven w bezpośrednim starciu, zamiast tego odmówiła i wycofała się z turnieju.

Źródło: PDC

Trzykrotna wicemistrzyni świata kobiet jako jedna z pierwszych osób w świecie darta jasno wyraziła swoją opinię odnośnie tego, czy zawodniczki po procesie tranzycji powinny mieć możliwość brania udziału w rozgrywkach na tych samych zasadach, co kobiety, które jej nie przeszły. Wprost wynikało z niej, że jest przeciwna takiemu rozwiązaniu. Jej wpis niejako zapoczątkował dyskusję, która w ostatnim czasie tylko przyspieszyła po niedawnych kontrowersjach związanych z Noa-Lynn van Leuven.

Dotychczas interakcje między paniami ograniczały się do komunikatów wymienianych za pośrednictwem mediów. W turnieju WDF Denmark Open los jednak postawił je naprzeciw siebie w fazie ćwierćfinału. Hedman, która jeszcze niedawno podkreślała, że jej zdanie na ten temat nie uległo zmianie, postanowiła podkreślić swoje stanowisko i odmówiła gry z Holenderką, poddając mecz i wycofując się z turnieju. Tym samym wysłała jasny komunikat, że taka rywalizacja jest według niej nieuczciwa.

Na chwilę obecną żadna z zawodniczek nie odniosła się w dalszym stopniu do tej sytuacji. Warto jednak przytoczyć kolejną z wypowiedzi Hedman, która w tym kontekście wyraźnie wskazuje, jak uczestnictwo w kobiecych imprezach osób transpłciowych wpływa na krajobraz rywalizacji i coraz bardziej skłania ją ku zakończeniu kariery. Niewykluczone bowiem, że swoim zachowaniem ustanowi precedens, na który organizacje darterskie będą musiały zareagować.

3 komentarze

1 Komentarz

 1. The Game

  4 maja, 2024 o 20:11

  Czym różni się męski dart od kobiecego?

  • PAWEŁ M.

   PAWEŁ M.

   4 maja, 2024 o 21:40

   Niczym,organizator organizuje zawody damskie,męskie i mieszane. To były damskie, a dopuścił pomalowanego chłopa.Najlepsza kobieta osiąga średnie max ok.100 i ostatnio ledwo ograła Białeckiego ,który grał na śr.85.A Białecki na Świecie jest nr ? 70-90 ?

 2. KKv

  5 maja, 2024 o 18:29

  No i bardzo dobrze, żadnych dziwadeł, stop dewiantom.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama