Obserwuj nas

Newsy

Wright wrócił na szczyt! Wielki triumf Szkota w mistrzostwach Europy

Oczekiwanie dobiegło końca! Po blisko dwóch latach Peter Wright wygrał kolejny wielki turniej telewizyjny. W półfinale mistrzostw Europy Snakebite pokonał Danny’ego Nopperta, by później pewnie rozprawić się z Jamesem Wade’em. Dla Szkota to ósme w karierze indywidualne zwycięstwo w turnieju tej rangi.

Źródło: Professional Darts Corporation

W pierwszym półfinałowym starciu Peter Wright okazał się lepszy od Danny’ego Nopperta. Mecz był kolejnym pokazem siły Szkota, który nieznacznie przekroczył 100-punktową średnią. Choć Holendrowi nie można zarzucić słabej gry, tym razem to on padł ofiarą comebacku. Mimo prowadzenia 8:5, Noppert nie dowiózł prowadzenia do końca, przegrywając sześć legów z rzędu.

Wydawało się, że w finale obejrzymy starcie dwóch generacji. Gian van Veen miał w spotkaniu z Jamesem Wade’em przewagę przez większość pojedynku – w pewnym momencie prowadził nawet 5:1 i nic nie wskazywało na jakiekolwiek odwrócenie losów spotkania. Tegoroczne mistrzostwa Europy nauczyły jednak, że mecz kończy się dopiero wraz z trafieniem lotki meczowej. Nie inaczej było i tym razem – Wade objął prowadzenie przy stanie 9:9, a później dołożył kolejną partię, korzystając ze spadku poziomu gry Holendra.

Sam finał był już dość jednostronny. Wright szybko wyszedł na prowadzenie, przez cały mecz utrzymując przewagę, a pod koniec jeszcze ją powiększając. Momentami pojedynek nie stał może na kosmicznym poziomie, a Snakebite miewał problemy z punktacją, ale Wade nie potrafił znaleźć sposobu na skarcenie go. Na trzecią przerwę Szkot schodził z prowadzeniem 10:5 i wydawało się pewne, że nic nie odbierze mu już tytułu. Wright zdążył jeszcze spudłować trzy lotki meczowe, z czego nawet sam Wade zdawał się być niezadowolony (wszak Anglik nie sprawiał wrażenia człowieka, który ma ochotę na dalszą grę). Rzecz rozstrzygnęła się jednak w następnym legu, a Szkot przypieczętował triumf na podwójnej ósemce.

 

Mistrzostwa Europy 2023 – wyniki:

Półfinały:

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (9) Peter Wright (100,42) 11:8 🇳🇱 (12) Danny Noppert (97,01)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (26) James Wade (93,63) 11:9 🇳🇱 (27) Gian van Veen (89,69)

Finał:

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (9) Peter Wright (97,39) 🏆 11:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (26) James Wade (92,09)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama