Obserwuj nas

Newsy

Wysokie zamknięcia to za mało. Szagański przegrał z Taylorem w Leverkusen

Dom Taylor pokonał Radka Szagańskiego w meczu 1. rundy European Darts Open 2024. Anglik zagrał bardzo dobry mecz i oddał naszemu reprezentantowi jedynie trzy legi. Polak imponował wysokimi checkoutami, ale tym razem to nie wystarczyło. To czwarta z rzędu porażka na scenie European Touru.

Radek Szagański podczas mistrzostw świata PDC 2024
Źródło zdjęcia: Simon O'Connor / PDC

Szagański bardzo dobrze wszedł w mecz, korzystając z przywileju rozpoczynania pierwszego lega. Udało mu się wykończyć partię w 15 lotkach, popisując się zejściem ze 116 punktów. Natychmiast spotkał się jednak ze znakomitą odpowiedzią ze strony rywala, który do wyrównania potrzebował tylko 13 rzutów.

Do pierwszego przełamania doszło w trzeciej partii. Polak nie był w stanie zamknąć 48 punktów, a czekający na niskim finiszu Anglik nie miał problemu ze skorzystaniem z tego prezentu. Chwilę później z 1:2 zrobiło się 1:3.

W piątym legu Taylor zanotował kolejne przełamanie i wyszedł już na wyraźne prowadzenie. Wydawało się, że przewaga będzie jeszcze większa, ale wtedy Szagański nieoczekiwanie popisał się fenomenalnym, 170-punktowym checkoutemBig fish dał jeszcze szansę na odrobienie strat, ale rywal cały czas spisywał się lepiej na punktacji.

 

Co więcej, zaraz znów pojawiły się problemy na podwójnych. Dwie pomyłki poskutkowały kolejną utratą własnego rozpoczęcia – na tablicy wyników pojawił się wynik 2:5.

Wydawało się, że jest już po meczu – Taylor nie trafił lotki meczowej, ale wtedy przyszedł kolejny ratunkowy checkout. Tym razem ze 126 punktów, znów na czerwonym środku. Wysokie finisze były w tym spotkaniu najsilniejszą bronią Polaka. To jednak okazało się niewystarczające i mecz zakończył się wynikiem 3:6.

 

EUROPEAN DARTS OPEN 2024 – WYNIKI, DRABINKA, TRANSMISJA

 

European Darts Open 2024 – 1. runda

🇵🇱 Radek Szagański 3:6 :england: Dom Taylor

Średnie: 88,30 – 97,15

Podwójne: 42,9% (3/7) – 57,5% (6/11)

Maksy: 1 – 1

ZOBACZ TEŻ
World Matchplay 2024 - wyniki, drabinka, transmisja
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama