Obserwuj nas

Newsy

Premier League padła łupem faworyta! Znamy chińską parę na World Cup of Darts

W miniony weekend oczy całej darterskiej Azji zwrócone były ku Chinom i tamtejszym rozgrywkom Premier League. Swoją dominację w tym obszarze po raz kolejny udowodnił Xiaochen Zong, który nie pozostawił żadnych złudzeń swoim rywalom. Poznaliśmy także reprezentacje Chin podczas World Cup of Darts. Do 26-latka dołączy Chengan Liu.

Źródło: Professional Darts Corporation

Chińska Premier League rozgrywana jest na podobieństwo swojej europejskiej odpowiedniczki. Ośmiu najlepszych zawodników Państwa Środka brało udział w siedmiu miniturniejach, zdobywając punkty tak samo, jak w głównej Premier League. Najlepsza czwórka awansowała do fazy Play-off.

Na siedem etapów Xiaochen Zong aż sześciokrotnie pojawiał się w finale przy czterech wygranych konkursach. Tym samym absolutnie nikt nie był w stanie zagrozić jego pozycji w tabeli. Uczestnik ostatnich mistrzostw świata zdobył bagatela 28 na 35 możliwych punktów w fazie ligowej, gdzie drugi Chengan Liu uzbierał zaledwie 13.

W całych rozgrywkach 14 razy zawodnicy notowali średnie powyżej 90 punktów, z czego tylko 3 nie pochodziły od Zonga. Ponadto The Pandaman jako jedyny był zdołał wejść na poziom 100+. Dokonał tego w finale Stage 5, demolując 5-0 Lihao Wena na średniej 102,95.

Play-offy Zong rozpoczął od pewnego zwycięstwa 10-3 nad Yuanjun Liu, a finale przyszło mu się zmierzyć z Chengan Liu. Uczestnik mistrzostw świata z 2021 roku z kolei wyeliminował Bin Zhenga, tracąc zaledwie lega więcej.

Finał natomiast w przeciwieństwie do poprzedniej edycji nie dostarczył nam wielu emocji. Zong gładko wygrywał kolejne partie i oddał przeciwnikowi tylko jednego z dwunastu legów. Dodatkowo 26-latek dołożył aż osiem maksów.

Obaj zawodnicy utworzą drużynę podczas czerwcowego World Cup of Darts. Dla Chengan Liu będzie to debiut na tej imprezie.

PDC China Premier League – wyniki:

Półfinały:

🇨🇳 Xiaochen Zong (86,70) 10:3 🇨🇳 Yuanjun Liu (79,07)

🇨🇳 Chengan Liu (84,91) 10:4 🇨🇳 Bin Zheng (75,31)

Finał:

🏆 🇨🇳 Xiaochen Zong (93,84) 11:1 🇨🇳 Chengan Liu (87,77)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama