I znowu czegoś zabrakło. Ratajski poza mistrzostwami świata

Krzysztof Ratajski przegrał 2:4 z Jonnym Claytonem w 3. rundzie mistrzostw świata. O porażce znów zadecydowały podwójne i niewykorzystane szanse w kluczowych momentach. Clayton był do złapania, ale pozostało tylko poczucie niedosytu.

Źródło: Professional Darts Corporation

Problemy zaczęły się już w pierwszej partii. Clayton od razu przełamał Polaka 14. lotką, choć w kolejnym legu doszło do wyrównania. O przegranym secie zadecydowały podwójne – Ratajski zmarnował dwie szanse na prowadzenie 2:1, zaś Clayton był w tym aspekcie nieomylny.

Jeszcze większym rozczarowaniem był drugi set. Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą – Ratajski dominował na punktacji i prowadził 2:0. Clayton ugrał co prawda jedną partię, ale nasz reprezentant i tak wkrótce doczekał się pięciu lotek setowych. Niestety – żadna z nie została trafiona, a Walijczyk zgarnął kolejną partię.

Wydawało się, że sprawy mogą przybrać inny obrót. Polak wygrał trzeciego seta, grając na znakomitej średniej i nie tracąc przy tym choćby jednej partii. Niestety, Ratajskiemu nie udało się pójść za ciosem. Walijczyk wyszedł na prowadzenie 3:1, choć w tym fragmencie meczu spudłował aż dwanaście lotek na doublach. Pech chciał, że problemy w tym zakresie leżały po obu stronach.

Nadzieję przywrócił set numer pięć, znów dość pewnie wygrany przez naszego reprezentanta. 100% na podwójnych, wysoka średnia i problemy rywala sprawiły, że na tablicy pojawił się wynik 2:3.

To jednak było na tyle. W ostatniej partii Clayton zdecydowanie nie był nieuchwytny, ale zabrakło timingu, by zgarnąć konieczne przełamanie. Walijczyka przez cały mecz trzymała w grze głównie skuteczność na ósemkach i szesnastkach – nie inaczej było i tym razem. Spotkanie zakończyło się finiszem z 25 punktów. Wynik 2:4.