Obserwuj nas

Newsy

Absurdalne średnie! Humphries zdominował rywali w Nottingham

Drugi triumf z rzędu stał się faktem. Luke Humphries zgarnął kolejne pięć punktów do tabeli Premier League, pokonując w Nottingham Michaela Smitha, Petera Wrighta i Nathana Aspinalla. Tym samym mistrz świata awansował na pierwsze miejsce w tegorocznych rozgrywkach.

Źródło: Professional Darts Corporation

Wieczór otworzyło starcie z ligowych nizin – Peter Wright zmierzył się z Gerwynem Price’em. Poziom był jednak dużo wyższy niż mogłaby sugerować tabela – Walijczyk był kosmitą na punktacji, ale miał ogromne problemy na podwójnych, pudłując aż 19 lotek na zewnętrznym pierścieniu. Snakebite potrafił z tego skorzystać i po deciderze zgarnął pierwsze dwa punkty w tegorocznej Premier League.

Chwilę później świetną formę potwierdził Luke Humphries – kolejna trzycyfrowa średnia i kolejne zwycięstwo, choć Michael Smith mimo niezbyt imponujących statystyk był w stanie postawić opór. Sam timing jednak nie wystarczył i skończyło się 4:6.

Najlepszym meczem wieczoru – zgodnie z oczekiwaniami – był pojedynek Michaela van Gerwena z Luke’iem Littlerem. W tym meczu Holender wszystko robił prawidłowo, ale nic z tego nie miał. 110-punktowa średnia przełożyła się na… dwa ugrane legi! Littler skończył z wynikiem 114 i stał się głównym kandydatem do zgarnięcia pięciu punktów.

Z dobrej strony pokazali się także Nathan Aspinall i Rob Cross – w ich spotkaniu również doszło do decidera, z którego zwycięsko wyszedł triumfator zeszłorocznego Matchplaya.

Półfinały nie były już tak wyrównane. Humphries ani na moment nie miał ochoty się zatrzymywać i oddał Wrightowi zaledwie jednego lega. Szkot ani przez chwilę nie był w stanie nawiązać realnej walki.

W drugim pojedynku półfinałowym było trochę ciekawiej. W kilku pierwszych legach Aspinall grał na tak niebotycznym poziomie, że nawet rewelacyjny tego wieczoru Littler nie był w stanie złapać go na punktacji. Asp przełamał na 4:2, wygrał kolejnego lega i wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Problemy pojawiły się dopiero przy lotkach meczowych. Z podwójnymi problemy miał zresztą i jeden, i drugi. Gdy Aspinall nie potrafił zamknąć meczu, Littler pomylił się nawet przy rozmianie pięciu punktów singlową jedynką. Ta partia jeszcze padła łupem 17-latka, ale w kolejnej nie miał już tyle szczęścia.

Na koniec wieczoru zobaczyliśmy ludzką twarz obu finalistów. Mimo średniej gry (jak na swoje standardy) Humphries dość łatwo poradził sobie z Aspinallem, który w żadnym momencie nie przypominał samego siebie ze starcia z Littlerem.

 

PREMIER LEAGUE 2024 – WYNIKI, TABELA, TERMINARZ

 

Premier League 2024 – wyniki 7. nocy (Nottingham):

Ćwierćfinały:

:scotland: Peter Wright (96,69) 6:5 :wales: Gerwyn Price (103,33)

:england: Luke Humphries (103,51) 6:4 :england: Michael Smith (90,31)

🇳🇱 Michael van Gerwen (110,94) 2:6 :england: Luke Littler (114,00)

:england: Rob Cross (98,92) 5:6 :england: Nathan Aspinall (102,64)

Półfinały:

:scotland: Peter Wright (98,87) 1:6 :england: Luke Humphries (106,66)

:england: Luke Littler (97,10) 3:6 :england: Nathan Aspinall (104,40)

Finał:

 🏆 :england: Luke Humphries (95,53) 6:3 :england: Nathan Aspinall (88,84)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama