Obserwuj nas

Newsy

Czy właśnie opublikowano… pary Players Championship 1?

Choć cykl Players Championship rusza dopiero 12 lutego, w serwisie DartConnect już teraz pojawiła się niejednoznaczna informacja dotycząca pierwszej podłogówki w tym roku. Strona sugeruje, ze właśnie wylosowano pary Players Championship 1. W wynikach losowania jest jednak parę nieścisłości, które każą wątpić w rzetelność opublikowanej drabinki.

Źródło: Professional Darts Corporation

Na głównej stronie zakładki “PDC” portalu DartConnect (obsługującego wyniki i przebieg spotkań turniejów podłogowych) dodano event opisany jako “ARNO PDC Players Championship 01”. Pierwszy problem pojawia się jednak od razu po wejściu w to wydarzenie – termin rozgrywania turnieju określono na dni 7-11 lutego. Co więcej, na stronie istnieje już wydarzenie opisane jako “PDC Players Championship 01”, przy którym widnieje już poprawna data, czyli 12 lutego.

 

Event ma także dodaną drabinkę turniejową – możemy z niej odczytać, że Krzysztof Ratajski zagra w 1. rundzie z Dylanem Slevinem, a Radek Szagański z Keane’em Barrym.

 

Choć Polacy mieli trochę szczęścia w losowaniu, z optymizmem należy się jeszcze wstrzymać – opublikowane wyniki nie mają bowiem żadnego sensu z perspektywy zasad obowiązujących w turniejach podłogowych. Dla przykładu, Krzysztof Ratajski jest na swojej tarczy jedynym graczem z czołowej “32” klasyfikacji Pro Tour, podczas gdy w pierwszej rundzie mieliby zagrać Dimitri van den Bergh z Gabrielem Clemensem – kolejno 30. i 27. zawodnik rocznego rankingu. Tarcza nr 9 sugeruje nawet bezpośrednie starcie… Gerwyna Price’a z Dirkiem van Duijvenbode, czyli dwóch graczy z czołowej piątki Pro Touru.

Jeśli PDC nie zdecydowała się na likwidację rozstawień w turniejach podłogowych, opublikowane informacje są najprawdopodobniej zwykłym błędem. Nierozwiązana pozostaje jednak kwestia dopisku “ARNO” przed nazwą turnieju – z jednej strony może to być jedynie bliżej nieokreślony skrótowiec, z drugiej – nazwa nowego sponsora tytularnego rozgrywek.

Na ten moment żadna ze stron nie opublikowała komunikatu w tym temacie – pozostaje tylko czekać na rozwój sytuacji.

[AKTUALIZACJA – 12:00] Turniej został ukryty na platformie DartConnect, ale wciąż można go znaleźć pod tym linkiem.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama