Obserwuj nas

Newsy

Efekt Littlera? “Oglądalność porównywalna tylko z piłką nożną”

Prezes PDC Eddie Hearn pojawił się w programie Piersa Morgana, gdzie udzielił wypowiedzi na temat rosnącej popularności darta na Wyspach Brytyjskich. Stwierdził, że PDC odnotowuje lepsze niż kiedykolwiek wyniki oglądalności – to zaś ma być zasługą eksplozji zainteresowania Luke’iem Littlerem.

Źródło: Professional Darts Corporation

Po ostatnich mistrzostwach Littler stał się jednym z najgłośniejszych nazwisk w światowym sporcie. W tym stwierdzeniu nie ma cienia przesady, co przyznał sam Hearn. – Widzimy to po wynikach oglądalności. Jedną sprawą jest to, że dart cały czas jest lekceważony jako sport, ale tak naprawdę pod względem samej oglądalności ustępuje tylko piłkarskiej Premier League. Tego samego nie można powiedzieć o żadnym innym sporcie transmitowanym przez Sky, nawet gdy porównamy darta do golfa czy tenisa – cytuje The Sun.

Prezes ujawnił także kulisy wyboru The Nuke’a do składu Premier League. – Podczas mistrzostw świata PDC dokonywała końcowej selekcji uczestników. Premier League to nasz cotygodniowy show zarówno w Europie, jak i w Wielkiej Brytanii. Gdy Luke awansował do półfinału, od razu sobie powiedzieliśmy, że musimy go tam umieścić – dodał.

Choć z dzisiejszej perspektywy taka decyzja wydaje się oczywistością, początkowo nie każdy był do niej przekonany. W naszym zespole było też wiele osób, które twierdziły, że naszym obowiązkiem jest chronienie tego młodego człowieka. Mówili, że ma dopiero 16 lat – wątpili, czy powinniśmy co tydzień wystawiać go na tak dużą presję. Odpowiedź brzmiała: “oczywiście, że tak” – zakończył.

Po dziewięciu kolejkach Premier League Littler zajmuje drugie miejsce, ustępując jedynie Luke’owi Humphriesowi. Podczas dziewiątej nocy w Belfaście wygrał cały event, wyprzedzając w tabeli Michaela van Gerwena i Nathana Aspinalla.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama