Obserwuj nas

Newsy

Humphries poza zasięgiem! Wright i Price kolejny raz bez punktów

Szósta kolejka Premier League 2024 przeszła do historii. W Brighton najlepszy był Luke Humphries, który w finale pokonał 6:3 Michaela Smitha. Choć czołówka ligowej tabeli stała się wyrównana, dwa nazwiska pozostały wyraźnie w tyle – Gerwyn Price i Peter Wright znów zakończyli grę po pierwszym meczu.

Źródło: Professional Darts Corporation

Czwartkowe granie w Premier League rozpoczęli Luke Humphries oraz Gerwyn Price. Przez pierwsze cztery partie spotkanie układało się bardzo równo, ale wtedy Humphries na dobre uruchomił kapitalną punktację. Price nie był w stanie nadążyć za Anglikem, co przełożyło się na cztery wygrane legi z rzędu i awans Luke’a do półfinału.

Kolejny mecz przyniósł nam dosyć podobny scenariusz. Cross od samego początku dominował, a problemy MvG pogłębiały się z każdym kolejnym legiem. Ostatecznie Anglik świetnym finiszem ze 129 punktów zapewnił sobie wygraną i miejsce w półfinale.

Przed swoim spotkaniem Nathan Aspinall zapowiadał sporo, ale wyszło inaczej. Zarówno Littler, jak i Asp seryjnie marnowali podwójne, jednak biorąc pod uwagę cały mecz, młodszy z Anglików był po prostu lepszym zawodnikiem i zasłużenie zwyciężył wynikiem 6:3.

Ostatni ćwierćfinał przyniósł nam najwięcej emocji. Smith i Wright szli łeb w łeb do samego końca, bowiem nie doświadczyliśmy żadnego przełamania. Tym samym Michael Smith wygrał 6:5, zamykając grono półfinalistów.

Najlepszy mecz tegorocznej Premier League. Śmiało można tak określić starcie Anglików, zakończone na wspaniałych liczbach. Luke Humphries drugi raz podczas tego wieczoru zafundował sobie średnią 105+, pewnie awansując do finału. Trzeba jednak wspomnieć, że w początkowej fazie spotkanie Cross dzielnie walczył i był bardzo swojego rodaka.

Drugi półfinał stał na sporo niższym poziomie, głównie za sprawą podwójnych. Smith szybko zdołał odskoczyć na trzy legi przewagi i prowadzenia nie oddał do samego końca. Awansował on drugi raz w tym sezonie do finału turnieju Premier League, gdzie czekał na niego Luke Humphries.

Finał obył się bez większych niespodzianek. Humphries w pełni zdominował ostatnie spotkanie wieczoru, oddając rywalowi tylko trzy legi. Po tej kolejce, aktualny mistrz świata wskoczył na pozycję wicelidera Premier League, tracąc trzy punkty do Michaela van Gerwena.


PREMIER LEAGUE 2024 – TABELA I WYNIKI

Premier League Darts – noc nr 6 (Brighton)

Ćwierćfinały:

:england: Luke Humphries (105,50) 6:2 :wales: Gerwyn Price (97,42)

:england: Rob Cross (97,37) 6:2 🇳🇱 Michael van Gerwen (94,83)

:england: Luke Littler (93,89) 6:3 :england: Nathan Aspinall (87,13)

:england: Michael Smith (90,07) 6:5 :scotland: Peter Wright (90,09)

Półfinały:

:england: Luke Humphries (113,71) 6:3 :england: Rob Cross (108,00)

:england: Luke Littler (95,27) 3:6 :england: Michael Smith (94,54) 

Finał:

🏆 :england: Luke Humphries (101,04) 6:3 :england: Michael Smith (100,84)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama