Obserwuj nas

Newsy

Humphries wciąż jest w grze! Dramaturgia w starciu z Pietreczko

Ciężko wytłumaczyć, co w czwartkowy wieczór stało się z formą Luke’a Humphriesa, ale to nie ma już wielkiego znaczenia. Anglik pokonał Ricardo Pietreczko w meczu 3. rundy mistrzostw świata, choć przegrywał już 1:3.

Źródło: Professional Darts Corporation

Pierwszy set poszedł po myśli Cool Hand Luke’a, choć jego poziom zdecydowanie odbiegał od wyznaczonych w ostatnich miesiącach standardów. Problem polegał na tym, że w kolejnych fragmentach meczu nic się nie poprawiało, z czego Niemiec był w stanie skorzystać. Pietreczko grał po prostu dużo lepiej, a na tablicy niespodziewanie pojawił się wynik 1:3.

Humphries nie bez powodu jest jednak kandydatem do mistrzostwa świata. Piąty set był jeszcze dla niego szczęśliwy, bo wyrwał go mimo kiepskiej gry. Dalsza część meczu to jednak powrót do dawnej formy, co w dodatku skorelowało się z gorszym okresem Niemca. Anglik wygrał sześć z siedmiu kolejnych legów, przypieczętowując awans do 4. rundy mistrzostw świata.

Kolejnym rywalem Luke’a Humphriesa będzie Joe Cullen, który pokonał Ryana Searle’a.


Mistrzostwa świata PDC 2024 – 3. runda:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (3) Luke Humphries 4:3 🇩🇪 Ricardo Pietreczko
(3:1, 1:3, 2:3, 0:3, 3:2, 3:1, 3:0)

Średnie: 91,17 – 91,02

Podwójne: 37,5% (15/40) – 39,4% (13/33)

Maksy: 6 – 5

ZOBACZ TEŻ
World Matchplay 2024 - wyniki, drabinka, transmisja
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama