Obserwuj nas

Newsy

McEwan zwycięzcą piątej edycji Modusa. Dzielna walka Białeckiego

W Portsmouth zwyciężyło doświadczenie. Jim McEwan został triumfatorem piątego sezonu rozgrywek MODUS Super Series, pokonując w finale Mareno Michelsa. Z dobrej strony ponownie zaprezentował się Sebastian Białecki, który awansował do fazy play-off. Polak odpadł dopiero w spotkaniu półfinałowym.

Źródło: MODUS Super Series

Sesja finałowa rozpoczęła się od spotkania Sebastiana Białeckiego z Andreasem Harryssonem – zwycięzcą grupy A. Po dwóch dniach przerwy Szwed nie zagrał tak okazale, jak zdarzało mu się do tej pory, ale był wystarczająco solidny, by w deciderze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Do stanu 2:1 mecz przebiegał pod dyktando Polaka, ale istotne okazały się pomyłki na podwójnych i znakomity finisz Harryssona na czerwonym środku. Sam pojedynek stał na przyzwoitym poziomie.

Porażka 3:4 nie pomagała, ale oznaczała też jedno – jakiekolwiek zwycięstwo z Robem Grundym powinno dać Białeckiemu awans, ze względu na bilans legów. W tym przypadku Bolt nie pozostawił żadnych złudzeń, wygrywając 4:0 w bardzo dobrym stylu. Anglik również nie przeszkadzał, ani razu nie podchodząc do podwójnej.

Mimo niezłej gry, skuteczności w kluczowych momentach zabrakło w starciu półfinałowym, przeciwko Mareno Michelsowi. Kluczowa okazała się przewaga rozpoczęcia, którą Holender wywalczył, wygrywając swoją grupę. Choć szanse na przełamania były (i to po obu stronach), w ostateczności obaj gracze utrzymali swoje rozpoczęcia, w czym pomógł fenomenalny checkout ze 156 w wykonaniu rywala Polaka. Michels zagrał także bardzo dobrego decidera, przypieczętowując wygraną na podwójnej szóstce.

W finale Michels zmierzył się z Jimem McEwanem, ale w tym starciu nie miał już zbyt wiele do powiedzenia. Holender mylił się znacznie częściej niż w spotkaniu z Białeckim, a o losach meczu przesądziło zamknięcie Szkota ze 115 punktów na 3:0. McEwan dołożył jeszcze jednego lega, zgarniając tytuł i główną nagrodę w postaci 20 tysięcy funtów.


MODUS Super Series – wyniki finałów 5. sezonu:

Faza grupowa: 🇵🇱 Sebastian Białecki (88,38) 3:4 🇸🇪 Andreas Harrysson (85,09)

Faza grupowa: 🇵🇱 Sebastian Białecki (92,49) 4:0 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Grundy (76,24)

————————————

Półfinał: 🇸🇪 Andreas Harrysson (86,46) 2:4 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Jim McEwan (83,71)

Półfinał: 🇵🇱 Sebastian Białecki (87,90) 3:4 🇳🇱 Mareno Michels (88,28)

Finał: 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Jim McEwan (91,09) 🏆 4:0 🇳🇱 Mareno Michels (80,73)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona