Obserwuj nas

Newsy

Cuda w Modus Super Series! Dwie dziewiąte lotki mecz po meczu! [WIDEO]

Trwa kolejny tydzień rywalizacji w Modus Super Series. Tym razem jednym z zawodników jest Sebastian Białecki, ale to nie on na razie znalazł się na ustach kibiców. Bohaterami wtorku stali się Lee Cocks i Tommy Lishman!

Cała sytuacja wydarzyła się w meczu ze Szwedem Pontusem Danielssonem. Było to starcie pierwszego z ostatnim w tabeli na tamten moment, ale tych różnic tak bardzo przy tarczy nie było widać. Mecz potrwał pełen dystans, a sprawę należało wyjaśnić w decydującym legu.

Tutaj Cocks nie pozostawił złudzeń. Najpierw dwa maksy, a potem finisz 141 zakończony w klasyczny sposób – przez potrójną dwudziestkę, potrójną dziewiętnastkę i podwójną dwunastkę. Mimo tego lega jego średnia… znacznie nie urosła! Mecz zakończył z wynikiem zaledwie 88.97.

 

 

Jak się okazało – nie był to ostatni tego typu wyczyn! W kolejnym spotkaniu występowali Tommy Lishman i David Evans. To właśnie ten pierwszy pokazał, że także potrafi to robić! Ścieżka dokładnie ta sama co w wykonaniu Cocksa. W ten sposób zobaczyliśmy dwie dziewiąte lotki w Modus Super Series – spotkanie po spotkaniu! 

 Zabawa w szóstym tygodniu potrwa aż do soboty. W środę odbędą się jeszcze ostatnie starcia grupy A. Później do gry wejdzie grupa B.

MODUS Super Series – co to?

MODUS Super Series to cotygodniowe rozgrywki, w których udział bierze dwunastu graczy nieposiadających karty PDC, rywalizujących od poniedziałku do soboty. W każdym tygodniu skład zawodników ulega zmianie, a pełny sezon składa się z trzynastu turniejów. Zwycięzcy dwunastu pierwszych etapów trafiają do “tygodnia mistrzów” – turnieju zwieńczającego dany sezon, w którym gracze rywalizują o główną nagrodę w postaci 20 tysięcy funtów.

Sebastian Białecki zdołał już wygrać jeden z tygodni rozgrywek – wówczas po drodze pokonał Luke’a Littlera i Andy’ego Boultona. Jego ostatni występ zakończył się z kolei dotarciem do finału – tam lepsza okazała się Beau Greaves.

Format turnieju

Dwunastka graczy została podzielona na trzy grupy. Zwycięzca trzydniowej rywalizacji w grupie A trafia do finałów tygodnia. Drugi i trzeci zawodnik tabeli trafia do grupy B, a czwarty, piąty i szósty do grupy C.

Do wcześniej wspomnianego zwycięzcy dołącza trójka najlepszych z grupy B i dwójka z grupy C. Cała szóstka mierzy się ze sobą podczas sobotniego wieczoru.

Po fazie grupowej, skąd awans wywalczają cztery osoby (po dwie z obu grup), następują półfinały i finał rywalizacji.

ZOBACZ TEŻ
Top 5 z ŁND: ciekawostki z życia Dimitriego van den Bergha
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama