Obserwuj nas

Newsy

OFICJALNIE: Superbet Poland Darts Masters: wiemy, kto zagra w Gliwicach!

PDC odkryła karty! Na oficjalnej stronie internetowej federacji pojawiła się informacja, którzy gracze przyjadą do Polski w ramach drugiej edycji zawodów z cyklu World Series of Darts.

Źródło: Professional Darts Corporation

Najlepsza darterska federacja na świecie po raz drugi w historii zawita do Polski. W zeszłym roku turniej tej rangi odbył się w warszawskim Torwarze, a o jego sukcesie najlepiej świadczy fakt, że tym razem PDC zdecydowała się na wynajem większej hali. Wybór padł na PreZero Arenę w Gliwicach.

W akcji po raz kolejny zobaczymy osiem największych gwiazd PDC oraz ośmiu reprezentantów Europy Wschodniej, jak określa to sama federacja. Pierwsze informacje na temat obsady publikowaliśmy już wcześniej – jak się okazało, były one trafne.

 

Gwiazdy PDCReprezentanci regionu
:england: Luke Humphries🇵🇱 Krzysztof Ratajski
🇳🇱 Michael van Gerwen🇵🇱 Radek Szagański
:england: Michael Smith🇵🇱 Sebastian Białecki
:england: Nathan Aspinall🇵🇱 kwalifikant z Polski
:wales: Gerwyn Price🇨🇿 Adam Gawlas
:england: Rob Cross🇨🇿 Karel Sedlacek
:scotland: Peter Wright🇭🇷 Boris Krcmar
:england: Luke Littler🇭🇺 kwalifikant z Węgier

 

Pary pierwszej rundy nie są jeszcze znane – prawdopodobnie zostaną ogłoszone na kilka dni przed startem. Format pozostaje taki sam, jak w innych turniejach z cyklu World Series – na start każdej z gwiazd zostanie dolosowany jeden z przedstawicieli regionu. Z kolei drugiego dnia rozgrywek zostaną rozegrane ćwierćfinały, półfinał oraz wielki finał.

 

Superbet Poland Darts Masters 2024 – teminarz:

Piątek (14.06), 19:00 – mecze 1. rundy (x8)

Sobota (15.06), 19:00 – ćwierćfinały, półfinał, finał

 

Pula nagród wyniesie 60 tysięcy funtów, z czego 20 tysięcy przypadnie triumfatorowi. Obrońcą tytułu będzie Michael van Gerwen, który w finale pokonał Dimitriego van den Bergha.

Choć najbardziej pożądane wejściówki na to wydarzenie wyprzedały się w mgnieniu oka, bilety na oba dni są jeszcze dostępne w sprzedaży.

2 komentarze

1 Komentarz

  1. Jarek

    30 marca, 2024 o 22:56

    Na jakim kanale mogę oglądać darta?.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama