Obserwuj nas

Newsy

Osiem dni rywalizacji. Napięty grafik Sebastiana Białeckiego

Dla Sebastiana Białeckiego najbliższe dni będą wyjątkowo intensywne. Wszystko za sprawą zbliżających się rozgrywek Challenge Touru oraz rywalizacji w finałach MODUS Super Series. Pierwsze mecze Łodzianin rozegra w sobotę, a ostatnie – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – dokładnie tydzień później.

Źródło: PDC

Dla Białeckiego maraton rozpocznie się, gdy wystartują ostatnie w tym roku turnieje Challenge Touru. Rozgrywki te przeznaczone są dla graczy bez karty PDC, którzy występowali w ostatnim Q-Schoolu. Udział w turniejach Polak zapowiedział już w mediach społecznościowych. W Wigan odbędzie się pięć turniejów – dwa w sobotę, dwa w niedzielę i jeden w poniedziałek.

Dwóch najlepszych graczy cyklu zdobywa kartę PDC i awans na mistrzostwa świata, a zwycięzca dostaje także zaproszenie do Grand Slam of Darts. Nasz reprezentant zajmuje obecnie 17. lokatę w klasyfikacji generalnej, lecz sytuacja jest zmienna ze względu na małe różnice pomiędzy graczami.

Jak informuje jednak Maciej Chorbiński, Polak wystąpi tylko w trzech z pięciu turniejów Challenge Touru – to ze względu na startujące w poniedziałek finały piątej edycji MODUS Super Series, do których Łodzianin zakwalifikował się, wygrywając dziewiąty tydzień rozgrywek.

W każdym tygodniu Super Series rywalizacja odbywa się na przestrzeni trzech grup. Od poniedziałku do środy mecze rozgrywa grupa A, w której znajduje się sześciu graczy. Najlepszy z nich awansuje bezpośrednio do sobotniego finału, a pięciu kolejnych trafia do grup B i C (rozgrywanych w czwartek i piątek), gdzie czeka już pozostała szóstka graczy.

Do wielkiego finału awansuje dwunastu zwycięzców poszczególnych tygodni. Choć pełne składy grup zostaną dopiero ogłoszone, przyjęło się, że do grupy A trafia sześciu zawodników, którzy w swoich zwycięskich tygodniach mieli najwyższe średnie. Na chwilę obecną Sebastian ma szóstą średnią wśród uczestników finałów (87,95), ale należy pamiętać, że wciąż rozgrywane są mecze 12. tygodnia. Jeśli Białecki finalnie trafi do grupy A, to rywalizację w Super Series rozpocznie w poniedziałek.


Terminarz:

28.10 (sobota) – Challenge Tour 20 & 21

29.10 (niedziela) – Challenge Tour 22 & 23

30.10 (poniedziałek) – Challenge Tour 24

30.10 (poniedziałek) – 01.11 (środa) – MODUS Super Series (grupa A)

02.11 (czwartek) – 03.11 (piątek) – MODUS Super Series (grupy B i C)

04.11 (sobota) – MODUS Super Series (dzień finałowy)

2 komentarze

2 Komentarze

  1. Paweł

    Paweł

    25 października, 2023 o 16:16

    Gdzie rozgrywane są finały Modus Super Series?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama