Obserwuj nas

Newsy

Podbój Oceanii zakończono pomyślnie. Cross dominuje w Australii!

Rob Cross nie ma sobie równych! Po zeszłotygodniowym triumfie w Hamilton, były mistrz świata zdeklasował konkurencję w Australii. Zwycięstwo w New South Wales Darts Masters jest dla 32-latka trzecim tytułem z cyklu World Series i siedemnastym w całym zawodowym tourze.

Źródło: Professional Darts Corporation

Dzisiejsza sesja była teatrem jednego aktora. Rob Cross był o dwie klasy wyżej od całej konkurencji, w całym turnieju tracąc zaledwie siedem legów. Co więcej, w dwóch ostatnich spotkaniach Voltage stracił zaledwie jedną partię, zaliczając również spektakularną serię 17 wygranych legów z rzędu!

Największe problemy sprawiło Anglikowi spotkanie ćwierćfinałowe, w którym rywalem był Danny Noppert. Świetna gra punktacyjna Holendra przegrała jednak z doskonałym timingiem byłego mistrza świata. Freeze miał sporo pecha, odpadając już na początku sesji. Dość powiedzieć, że był tego dnia jedynym obok Crossa graczem, który zdołał zagrać na trzycyfrowej średniej.

W półfinale przeciwko Peterowi Wrightowi było już znacznie łatwiej, co nie stanowi jednak specjalnego zaskoczenia. Szkot pokonał wcześniej słabo dysponowanego Michaela Smitha, ale na Crossa nie miało prawa to wystarczyć. W tym spotkaniu nie doczekaliśmy się nawet przerwy w trakcie meczu – wszak Voltage rozstrzygnął spotkanie już w siedmiu legach. 110-punktowa średnia i 64,5% skuteczności na podwójnych. Nawet gdyby Wright zagrał dobry mecz, to i tak nie miałby zbyt wiele do powiedzenia.

W finałowym spotkaniu z Damonem Hetą nie było o wiele ciekawiej. Choć Australijczyk nie grał wybitnie również we wcześniejszych meczach z Gerwynem Price’em i Dimitrim van den Berghiem, to w ostatnim meczu turnieju zdecydowanie zobaczyliśmy jego najgorszą wersję. To była tylko woda na młyn dla kapitalnie dysponowanego Crossa, który bez najmniejszego problemu zgarnął drugi tytuł w ciągu tygodnia. Oceania została podbita!

 

Wyniki:

Ćwierćfinały:

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Gerwyn Price (91,10) 3:6 🇦🇺 Damon Heta (89,79)

🇧🇪 Dimitri van den Bergh (97,81) 6:4 🇦🇺 Simon Whitlock (87,53)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith (91,29) 3:6 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright (88,69)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross (95,32) 6:4 🇳🇱 Danny Noppert (100,68)

Półfinały:

🇦🇺 Damon Heta (93,20) 7:6 🇧🇪 Dimitri van den Bergh (90,47)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright (90,84) 0:7 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross (109,59)

Finał:

🇦🇺 Damon Heta (83,53) 1:8 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross 🏆 (91,29)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama